16.07.2021

Reedest pühapäevani toimub Eesti suurim merepidu

Reedest pühapäevani toimuv Eesti suurim merepidu Sail Tallinn toob pealinna sadamatesse vägevad purjelaevad, kuid mereiluduste kõrval saab nautida ka rikkalikku kultuuri- ja meelelahutusprogrammi.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinna sadamad olnud laevadele juba ajalooliselt üheks oluliseks sildumise sihtkohaks.

„Vaatamata sellele, et maailma suurim õpperegatt The Tall Ships Races jääb tänavu koroonapiirangute tõttu ära ja laevastik jõuab Läänemerele 2024. aastal, siis pakume ühele sadamalinnale kohaselt rahvale ühe suvise suure merepeo. Koostöös Klaipeda ja Szczeciniga toimub ka Sail Tallinna raames rahvusvaheline purjeregatt Baltic Regatta 2021, mis toob Tallinnasse mitmeid mereiludusi,“ sõnas Belobrovtsev. „Ent kolmepäevase merepeo programm pakub põnevaid tegevusi ja kaasaelamist nii kaldal kui ka merel ning nagu ühele tõelisele merepeole kohane, ei puudu siit ka muusika. Ühtekokku astub neljas sadamas viiel laval, kolme päeva jooksul üles enam kui 80 erinevat bändi ja enam kui 200 muusikut.“

16.-18. juulini toimub Vanasadama kruiisialal, Patarei merekindluses, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus merepidu, kus meelelahutust maal ja merel pakuvad artistid nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Avatud on välikohvikud, lastealad, disainitänav ja sadamast sadamasse viib meretakso. Vanasadama kruiisiala on üks neljast sündmuste tuiksoonest kahe lava ja ohtrate mereliste tegevustega. Just siin kuulutatakse homme, 16. juulil kell 19.00 Eesti suurim merepidu avatuks ja toimub Queen Tribute Show. Alal astuvad üles veel mitmed tunnustatud Eesti suurartistid nagu Ewert and the Two Dragons, Miljardid, Apelsin ja Regatt. Laupäeval toob programm kruiisialale ka noorte vibe’i, kus üles astuvad Pluuto, Villemdrillem, Kaw ja Heleza.

Merepidustustelt ei puudu ka tõeline kalaala, kus nimekad kalakokad valmistavad publiku silme all mitut erinevat kalarooga ja jagatakse retsepte, õpetusi ning näpunäiteid, kuidas valmib üks hõrk roog. Lisaks leiab Vanasadamast ka disaini- ja kaubandustänava ning Vidriku lasteala. Kõigil, kel puudub purjetamiskogemus, saab end proovile panna ja esmakordselt ise purjekat juhtida ja sooti sikutada, sest Nautilus purjetamiskool kutsub merele.

Pühapäeval, 18.juulil kell 19.00 stardib Tallinna lahelt esmakordselt Baltic Regatta 2021. Regatt sünnib koostöös Klaipeda ja Szczeciniga ning regatil osalevad laevad on Sail Tallinn merepeo ajal avatud rahvale tasuta külastamiseks ja uudistamiseks Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus.

18. juuli pealelõunal koguneb Baltic Regatta laevastik Tallinna lahel, kus kell 14.00-15.00 toimub uhke purjelaevade paraad, milles osalevad külalislaevad. Paraadist on oodatud osa võtma ka meie kohalikud purjekad, kaatrid ja teised veesõidukid. Meeleolukat vaatepilti saab nautida Vanasadama kruiisiala promenaadilt, Linnahalli katuselt, kõikidest kesklinna sadamatest ja ka Pirita teelt. 

Tänu regatile saabub merepidustuste ajaks Tallinna maailma uhkeimate purjekate nimistusse ja korduvalt maailma suurimal purjeõppe laevade regatil osalenud alused nagu Gulden Leeuw  (Holland, pikkus 67,5m), Kapitan Borchardt (Poola, pikkus 41,92m), Fryderyk Chopin (Poola, pikkus 55,47m), Shtandart  (Holland, pikkus 34,5m) ja paljud teised mereiludused.

Sail Tallinna programmiga saab lähemalt tutvuda SIIN

Uudise rubriigid: