23.10.2020

Rehvid jõuavad jäätmejaama asemel taas asjatult metsa

Algamas on rehvivahetuse hooaeg ning kahjuks leidub ikka ja jälle neid, kes viivad vanad rehvid metsa alla, tehes nii kurja loodusele kui ka lisatööd omavalitsustele. Haabersti linnaosavalitsus tuletab meelde, et nii Tallinna kui ka lähivaldade jäätmejaamad võtavad velgedeta rehve vastu täiesti tasuta.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et rehvivahetus on ukse ees ning esimeste pääsukestena annavad sellest märku rehvid, mis visatud taas haljasaladele, metsa ja terviseradadele. „Esimesed signaalid elanikelt maha visatud rehvide kohta on juba linnaosavalitsusele jõudnud ning viime need jäätmejaama. Hoopis lihtsam, kiirem ja odavam oleks igaühel endal viia rehvid otse jäätmejaama ja seda täiesti tasuta. Jääks ära looduse reostamine, teistele lisatöö tekitamine ning endalgi oleks südametunnistus puhtam. Tallinna jäätmejaamad võtavad ühelt toojalt tasuta vastu korraga kuni kaheksa rehvi,“ ütles linnaosavanem.

Hanimägi rõhutas, et rehvide koht ei ole haljasalal ega metsa all. „Viies rehvid jäätmejaama säästame nii loodust kui hoiame oma kodukoha puhtana,“ jätkas linnaosavanem ning lisas, et kui tähelepanelikud kodanikud juhtuvad märkama, et keegi jätab oma prügi või vanu rehve selleks mitte ettenähtud kohta, siis tuleb teavitada munitsipaalpolitseid.

Munitsipaalpolitsei ööpäevaringselt avatud telefon on 14410. Tallinna jäätmejaamad asuvad Pääskülas, Rahumäel, Pärnamäel ja Paljassaares. Jäätmejaamade lahtiolekuajad ning hinnakirja leiab https://bit.ly/2VHRmZK .

Uudise rubriigid: