21.05.2019

Reidi tee ehitus on 2019 aasta prioriteet

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Reidi tee ehitus käesoleva aasta prioriteet, mille tööde käiku tuleb pingelise linnaliikluse perioodil pidevalt kontrolli all hoida.

Mihhail Kõlvarti sõnul pidi Reidi tee ehitus esialgsete kavade kohaselt valmima 2020. aasta kevadeks, kuid tänase seisuga lubas ettevõtja esindaja tööd käeoleva aasta detsembris lõpetada. „Samuti on väga oluline, kuidas Reidi tee ehitus mõjutab linna liiklust suvel, kui toimub juubeli laulupidu ja tantsupidu ning milline on olukord 1. septembriks,“ ütles Kõlvart. „Kui kõik läheb plaanide kohaselt, siis saame 1. septembriks avada liikluse Reidi tee lõigus D-terminalist Russalka ristmikuni, mis toob kindlasti leevendust õppeaasta algusega kaasnevale liikluskoormusele. Samas peame jätkama läbirääkimisi sadamate esindajatega, et vältida Reidi tee  ülekoormamist raskeveokitega.“

 

Hea uudisena lubas ka ehitaja, et laulupeo rongkäiku Reidi tee ehitus ei takista.

 

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea Kalle Klandorf, kommunaalameti ja ehitusfirmade esindajad tegid täna ringsõidu Tallinna investeeringuobjektidele. Pikemalt peatuti Reidi tee ehitustandril, kuhu lisaks autode teele rajatakse mereäärset jalakäijate promenaadi, pargiribasid koos puhkealadega ja jalgrattateed.

 

Ehitustöid teostavad KMG Inseneriehituse OÜ ja Verston OÜ. Ehitustööde kogumaksumus on ca 40,8 miljonit eurot.  Kaasfinantseerijateks on AS Tallinna Vesi, Elektrilevi OÜ ja AS Tallinna Sadam.

 

 

Uudise rubriigid: