Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rida Tallinna koole saab ruumikitsikuse leevendamiseks moodulmajad

Rida Tallinna koole saab ruumikitsikuse leevendamiseks moodulmajad

Üheksa Tallinna kooli saavad alanud õppeveerandil hakata kasutama moodulmaju, mida linn rendib ruumikitsikuse leevenduseks järgmise viie aasta jooksul.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul osutusid moodulkoolimajad valituks, kuna õpilaste arvu muutudes on see ruumikitsikuse leevendamisel kõige otstarbekam lahendus. „Õpilaste arv on pikemas perspektiivis pigem kahanevas kui kasvavas liikumises, mistõttu ei ole igal pool mõistlik rajada uusi alalisi õppehooneid ehk nagu öeldakse – investeerida betooni,“ tõdes Belobrovtsev. „Koolide juurde paigaldatavad moodulmajad on ajutised ehitised, mis kohaldatakse õpperuumideks. Nad on ennast tõestanud ka mujal riikides, Tallinn on neid varem püstitanud peamiselt lasteaedade juurde ja need on väga hästi vastu võetud.“

Belobrovtsev lisas, et moodulmajad annavad koolidele rohkem paindlikkust õppetöö korraldamiseks: „Koolid saavad vajalikud lisaruumid, et vähendada või kaotada õhtupoolseid vahetusi, mis on kindlasti hea sõnum paljudele õpilastele ja lapsevanematele. Samuti tekivad paremad võimalused väikeklassideks ja individuaalseks õppeks. Arvestades praegust epideemilist olukorda ning seda, et 25. jaanuarist algab Tallinna koolides taas kontaktõpe, on olulised ka tingimused õpilaste hajutamiseks.“

Riigihanke kohaselt sai moodulmajade näol lisaruumi üheksa Tallinna kooli: Tallinna Pae Gümnaasium, Lasnamäe Gümnaasium, Jakob Westholmi Gümnaasium, Tallinna Rahumäe Põhikool, Tallinna Mustamäe Gümnaasium, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Nõmme Põhikool, Tallinna Kivimäe Põhikool ja Ehte Humanitaargümnaasium. Esialgse plaani järgi tulnuks moodulmaja ka Tallinna 21. Kooli juurde, kuid muinsuskaitse komisjoni otsuse tõttu tuli sellest loobuda. 

Möödunud aastal kuulutas Tallinna Haridusamet moodulmajade rentimiseks välja riigihanke, mille võitsid Cramo Estonia AS ja Ramirent Baltic AS. Moodulmajade rentimise kogumaksumus viie aasta peale on 1,69 miljonit eurot.

Lisaks ruumiprobleemi lahendamisele moodulmajadega tegeleb Tallinn aktiivselt koolihoonete rekonstrueerimisega. Käesoleva aasta olulisemateks objektideks on Tallinna Arte Gümnaasium, Lasnamäe Põhikool ja Tallinna Mustjõe Gümnaasium, mis saavad uue kuue uueks õppeaastaks ehk 1. septembriks 2021. Seoses õpilaste arvu kasvuga ehitatakse Merivälja Kooli ja Pirita Majandusgümnaasiumi hoonetele täiendavad korrused, mis valmivad plaani järgi samuti selle aasta sügisel.