12.03.2018

Ristiku Põhikool viis õpilased Eesti Wabariigi aega

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul korraldas Ristiku Põhikool veebruaris oma õpilastele kolm harivat ja tegusat koolipäeva Eesti Vabaõhumuuseumis.

20.-22. veebruaril külastasid muuseumi kõik 1.-9. klassi õpilased ja said osa nii muuseumipedagoogide tunnist kui ka töötubadest, mida viisid läbi Ristiku Põhikooli õpetajad.

Kuie koolis toimunud muuseumitund viis lapsed 1938. aastasse, kus tehti ettevalmistusi Eesti Wabariigi 20. aastapäevaks. Üheskoos prooviti nimede eestistamist, koostati piduliku aktuse eelarve, kuulati ja lauldi hümni, mängiti läbi 1938. aasta aprillis toimunud presidendivalimised ning valmistati vahukooretorti kirssidega.

Ristiku Põhikooli aineõpetajate juhendatud töötubades tuli hakkama saada ebatavalise õpikeskkonnaga, üles näidata leidlikkust ja teha meeskonnatööd pea saja aasta taguses ajas, kus tihti puudus elekter, rääkimata tänapäevastest suhtluskanalitest ja nutivahenditest. Lapsed said aimu, millised olid vaba aja veetmise viisid eelmise sajandi alguses, kuidas hoidis vanarahvas oma tervist, kui polnud perearste ja apteeke, milliseid loomi kasvatati ja millised tööriistu kasutati metsatöödel.

„Lapsed on harjunud tänapäeva valikuterohke ja kireva maailmaga,“ rääkis Ristiku Põhikooli direktor Katrin Luhaäär. „Eesti Vabaõhumuuseumis toimunud tegevuste kaudu said nad näha, et Eesti elu pole alati olnud nii võimalusterohke ja hakkama on saadud ilma Instagrami, Facebooki ning Snapchatita“ lisas Luhaäär.

Need olid õpetlikud ja meeldejäävad koolipäevad. Pakaselised ilmad ei olnud takistuseks, et nautida muuseumis toimunut ja teistsuguseid koolitunde. Eesti Vabaõhumuuseum andis hea võimaluse minna ajas tagasi ja tutvustada lastele elu meie esivanemate ajal.

 

Birgit Sagar, Ristiku Põhikooli huvijuht

Uudise rubriigid: