12.05.2021

Robo-maagia lasteaias

Tallinna Lasteaed Vikerkaar korraldas koostöös Tallinna Haridusametiga nutikuu raames animatsioonide konkursi Robo-maagia lasteaias. Konkursile oodati laste loodud lühianimatsioone või multifilme, milles oleks kasutatud vähemalt ühte robootikavahendit. Kokku esitati 39 animatsiooni Tallinna Lasteaedade erinevatest rühmadest.

Meie lasteaiast osales konkursil Krattide rühm multifilmiga “Kiisu reisib džunglisse”. Lapsi juhendas õpetaja Miina. Kõiki konkursile laekunud animatsioone hindas 16-liikmeline žürii. Korraldajad otsustasid žürii liikmete hinnangutele tuginedes anda välja 4 auhinnalist kohta. Krattide rühma animatsioon osutus üheks valituks. 
Lisaks Krattide rühmale tunnustati auhindadega Tallinna Lasteaed Sinilille rühmi Jänku ja Päikene, Tallinna Lasteaed Vikerkaare Naksitrallide rühma ja Tallinna Lasteaed Kirsike Arbuusikese rühma.

Krattide multifilmile andsid žürii liikmed järgmist tagasisidet: "Väga hästi teostatud ja läbi mõeldud animatsioon. Põnev ja huvitav oli vaadata ning aasta loomad/linnud vahvasti esile toodud! Vahva ja õpelik lugu. Toredasti kombineeritud erinevaid tehnikaid- roboteid, videot ja animatsiooni. Animatsiooni sisu oli huvitav ja õpetlik. Bee-Botide kostüümid olid vägevad ja pilkupüüdvad. Lõiming teiste valdkondadega tuli kenasti esile. Terviklik lugu koos sündmuste ja olulise, õpetliku sisuga. Tore lugu!"

Kratid said tänutäheks tänukirja ning auhinnaks Sphero mini robotpalli loovuskomplekti.

Suur tänu Vikerkaare lasteaiale vahva konkursi korraldamise ja robootikavahendite lõimitud kasutamisele tähelepanu pööramise eest!
 
 
haridustehnoloog/Krattide õpetaja Miina