04.05.2021

Roboliiga 2021

Robotexi raames korraldatav Roboliiga võistlus toimus sel aastal veebis. Võistluse teemaks oli “Minu parem maailm” ning selle käigus pöörati tähelepanu keskkonnaga seotud probleemidele lahenduse otsimisele. Valida sai kolme alakategooria vahel: mets, meri ja tarbimine. Võistlustöid said kuni 27. aprillini esitada kõik meeskonnad, kuhu kuulusid lapsed vanuses kuni 12-aastat.

Krattide rühm oli Roboliiga võistlusel esindatud kolme tiimiga: "Rock" (Renart ja Oliver koos maastikurobotiga), "Liblikad". (Marjette, Kevin ja Richard robothiirega) ja "Päästetiim" (Ellie Ede ja Gloria koos robotite Botley ja mTinyga. 

Lapsed mõtlesid oma tiimidele nimed,  meisterdasid temaatilised mängualused, programmeerisid roboti mängualusel ülesannet täitma ning tutvustasid oma ideed. Kōik kolm tiimi saatsid robotid metsast prügi koristama.

"Päästetiim" valiti 10 finalisti hulka ning pääses Lasteekraani rahvahääletusele. "Päästetiimi" tüdrukute prügikoristamise ideega saab tutvuda ja oma hääle anda kuni 23. maini Lasteekraani veebilehel.

 
haridustehnoloog/Krattide õpetaja Miina

Uudise rubriigid: