02.02.2017

Robootika alushariduse ainesektsiooni tegevused

Kullatera Lasteaed viib veebruari ja märtsi kuus linna koolieelsete lasteasutuste õpetajatele läbi sarja robootilisi ja elektroonilisi nutivahendeid tutvustavaid tegevusi. Tegevused viiakse läbi erinevates vanusegruppides, kus tutvustatakse erinevate nutikate vidinate kasutamist õppe- ja kasvatustegevuste läbiviimisel. Igale tegevusele ootame vaatajaid 10-12 inimest.

Tallinna Kullatera Lasteaed kutsub osalema ülelinnalise Alushariduse ainesektsiooni tegevustes. Kullatera lasteaia õpetajad kasutavad õppe- ning kasvatustegevuste mitmekesistamiseks erinevaid nutikaid elektroonilisi ja robootilisi vidinaid ning LEGO harivaid klotse ja I-Pade.

Veebruari ning märtsikuu teisipäevadel ootab  Kullatera lasteaed kõiki huvilisi vaatama erinevaid põnevaid õppetegevusi.

Teisipäeval, 07.veebruaril kell 10.00 5 - 6 aastaste rühmas Aasalilled; Teema: Aeg; Tegevuse viib läbi õpetaja: Alice Remmel-Potisepp; Kasutatavad vahendid: LittleBits juhtmekomplektid (LittleBits on leiutaja tööriistakast elektrooniliste leiutiste või mänguasjade loomiseks).

Teisipäeval, 14.veebruaril kell 10.00 6 – 7 aastaste Mesimummude rühmas; Teema: Sõber – lahke ja hea; Õpetaja: Tuuli Määr; Kasutatavad vahendid: Lego jutualustaja komplekt; Valmistame sõbrapäeva teemalise koomiksi (LEGO jutualustaja on õppeülesannetega varustatud keele, kõne ja kirjanduse õppekomplekt lastele alates 6 eluaastast).

Teisipäeval, 21.veebruaril kell 10.00 6 – 7 aastaste Kullapaide rühmas; Teema: Eestimaa, mu kodumaa; Õpetajad: Johanna Abner ja Maris Kichno; Kasutatavad vahendid: Makey Makey juhtmekomplekt ning Edison robot; Edison on LEGO klotsidega ühilduv programmeeritav väike haridusrobot Makey Makey leiutamiskomplekt muudab pärismaailma asjad arvutiklaviatuuri nuppudeks.

Teisipäeval, 28.veebruaril kell 10.00 6 – 7 aastaste Liblikate rühmas; Teema: Haigus ei hüüa tulles!; Õpetajad: Maire Tikk ja Eve Luumann; Kasutatavad vahendid: Ozobot ja Bee – Bot

kell 10.00 2 - 3aastaste Jaanimardikate /sõime/rühmas; Teema: Loomad; Õpetajad: Anu Liivsoo, Laine Jürgen, Marina Jantšauskas; Kasutatavad vahendid: Ozobot, Bee – Bot, iPad koos 4D kaartidega; Bee-Bot on õpetaja abiline ja laste sõber, kes aitab anda ülesandeid ja leida õigeid vastuseid. Ozobot on ülipisike haridusrobot, millel on oskus sõita värviliste markerijoonte peal. 4D liitreaalsus kaardid „äratavad“ lastele loomad ellu.

Teisipäeval, 07.märtsil kell 10.00 5 – 6 aastaste rühmas; Teema: Lõbus matemaatika; Õpetajad: Ingrid Lillak ja Merit Vakrõõm; Kasutatavad vahendid: Bee – Bot ja Lego komplekt Rohkem matemaatikat. Bee-Bot on õpetaja abiline ja laste sõber, kes aitab anda ülesandeid ja leida õigeid vastuseid. LEGO Rohkem matemaatikat 1-2 on õppeülesannetega varustatud matemaatika õppekomplekt 6-8 aastastele lastele.

Teisipäeval, 28.märtsik kell 10.00 6 - 7 aastaste Liblikate rühmas; Teema: Ametid on tähtsad kõik; Õpetaja Maire Tikk; Kasutatavad vahendid: Bee - Bot ning I-Pad ja 4D liitreaalsus kaardid.