12.11.2021

Robootika õpituba meie lasteaia õpetajatele

10. novembril kogunesid meie lasteaia õpetajad õuesõppe klassi, et tutvuda erinevate uute robotite ja mitmete teiste nutikate vahenditega.

Õpetajad uurisid ja uudistasid järgmisi vahendeid: Matatalab Lite robot, joonistamisrobot Bubble, Vikerkaare mikroskoop, Sphero Spectrums sõrmused ja Sphero Indi robot.

Üheskoos saadi teada, kuidas Matatalab Lite robotit kahes režiimis programmeerida ja selle abil joonistada ning jalgpalli mängida. Veel tutvuti Bubble roboti kui lihtsa kuid nutika kodeerimise ja joonistamise vahendiga ning võluti Sphero Spectrums sõrmuste abil värvid muusikaks.
Põnevust tekitas vikerkaare mikroskoobi abil esemete uurimine ning tore võimalus, et selle mikroskoobi abil saab suurendatavat eset vaadelda arvuti ekraanilt ning miks ka mitte rühmades asuvate suurte nutitahvlite ekraanidelt. Arvuti ekraanile kuvatava pildi saab salvestada, välja printida ning kasutada hiljem näiteks arvamismängus või kunstitöö taustana. Õpetajatele pakkus suurt huvi ka meie lasteaia kõige uuem robot - Sphero Indi. Seda väikest kuid nutikat MATIK robotit saab programmeerida nii värvikaartide kui nutirakenduse abil.

Kindlasti pakuvad need vahendid avastamisrõõmu ning mängu- ja õpilusti nii väikestele kui suurtele.

 
haridustehnoloog/Krattide õpetaja Miina