05.05.2022

Roheliste Väravate Tänav toob kokku Nõmme seltsid ja tutvustab piirkonna ajalugu

Pühapäeval, 29. mail 2022 Võidu pargi piirkonnas toimuv Roheliste Väravate Tänav toob kokku Nõmme seltsid, tutvustab piirkonna põnevat ajalugu ning avab elanike hoovid näitusteks, kontsertideks, kohvikuteks ja garaažimüükideks. Õigupoolest saab kogukonnaüritus alguse juba päev varem ehk laupäeval, 28. mail, kui Juku-Kalle Raidi juhtimisel toimub ajaloohõnguline Nõmme kõrtsituur.

„Seekord on Roheliste Väravate Tänav taas täiesti omamoodi, sest üritus algab juba eelmisel päeval ainulaadse kõrtsituuriga ning pühapäeval leiab meie linnaosavanema Lauri Paeveeru osavõtul aset Nõmme seltside ja linnarahva kohtumine,” räägib ürituse korraldava Loov Nõmme MTÜ esindaja Ülle Mitt. „Samas jääb loomulikult meie eesmärgiks siduda omavahel kohalike elanike aktiivsus ja külalislahkus ning näidata oma kaunist kodukohta kaugematest Tallinna piirkondadest tulevatele inimestele.”

Avatud hoovides esinevad näiteks Austraalia muusik Jonathan Flack, muusik ja näitleja Sulev Võrno, Robin Koljak oma bändiga, Alhambra tantsustuudio, Tsirkusestuudio Folio, Improteater Ehatäht ja Nõmme naiskoor Kevad. Linnamesindusest ja -mesilastest tuleb rääkima Tallinna Mesinike Seltsi liige Mart Nigul, hobikanapidaja Ain Ostra annab huvilistele nõu ja jagab oma kogemusi kodulindude pidamisest, kohal on Mehis Anni koos Pässa Küülikutega, üles seatakse Laulu- ja tantsupeo telk ning oma tegemisi tutvustab Eesti Juveliiride ja Kullaseppade Meistrikool.

Leho Lõhmus Nõmme Koduloohuviliste Kojast teeb väikese ajaloo- jalutuskäigu ning avardab osalejate teadmisi asumi ajaloost ning Kadi Alatalu Nõmme Tee Seltsist kõneleb infotelgis muuhulgas Nõmme parkidest ja seltsidest. Bioloog Tõnu Ploompuu räägib oma retkel Võidu pargi minevikust, olevikust ja tulevikust ning muuhulgas avab ikka ja jälle plahvatavat teemat „Kuidas elavad Nõmme männid?”.

Roheliste Väravate Tänav bänner.jpg

Nõmmele iseloomulikus loovust täis miljöös avab uksed ka mõnus kogukondlik raamatutelk, kuhu oodatakse Eesti kirjanikke oma teoseid tutvustama. Lubaduse raamatutelgis üles astuda on andnud kirjanikud Ketlin Priilinn, Heli Künnapas ja Kalle Pilt. Kui kellelgi on veel huvi rääkida kirjaniku ametist ning esitleda oma raamatuid, olete südamest oodatud!

Eraldi põnevust täis ala avatakse lastele. Seal pakuvad tegevust Nõmme Loodusmaja, tehakse näomaalinguid ja hiigelmulle ning esinevad Marika Moksi laululapsed. Lastele loetakse muinasjutte ning toimub huvitavaid võistluseid, kõik põnnid on oodatud ka lastekirbukale müüma. Lisaks saavad nii suured kui ka väikesed külastajad kätt proovida populaarses discgolfis. Ja muidugi on avatud Roheliste Väravate Tänavale omane traditsiooniline käsitöömeistrite ja mahetootjate tänavalaat.

Mõeldes keskkonnale kutsume kodukohvikud üles pakkuma oma joogi- ja sööginõudega tulijatele allahindlust, et vähendada ühekordsete nõude kasutamist. Ideega on juba liitunud WIMA Estonia naismootorratturite ühingu heategevuskohvik Moto-Muttide Puhvet.

Olete kõik oodatud Võidu parki ja avatud hoovidesse Prii, Unistuse, Kagu, Astri, Nelgi, Võidu, Karusmarja, Sinilille, Kaitse, Värava, P. Kerese tänavatel ja Lootuse puiesteel, mis on pargi läheduses. Kes kohalikest elanikest soovib organiseerimistöös kaasa lüüa, on teretulnud endast märku andma. Samuti on oodatud kõik Võidu pargi piirkonnas elavad nõmmekad oma hoove avama.

Roheliste Väravate Tänavat korraldab loovaid ja ettevõtlikke Nõmme elanikke koondav Ühendus Loov Nõmme. Ürituse toimumist toetavad kohaliku omaalgatuse programm ja Nõmme Linnaosa Valitsus.

Kohtumiseni Roheliste Väravate Tänaval!

Rohkem infot leiab Facebookist ürituse lehelt: Roheliste Väravate Tänav 2022

Gerli Ramler, Ühendus Loov Nõmme

Uudise rubriigid: