09.07.2016

Rõõmupesa lasteaia lapsed osalesid Eestimaa V võimlemispeol „Hingelind“

Tallinna Rõõmupesa Lasteaia lapsed osalesid 2. juulil 2016 liikumisõpetaja Eveli Strandsoni eestvedamisel üle-eestilisel võimlemispeol „Hingelind“.

Enam kui 200 lasteaialast koos oma õpetajatega esitasid animasarja „Charlie ja Lola“ tunnusmuusika saatel mudilaste kava „Avastuste laegas“. Tallinnast oli teiste hulgas tantsimas kokku kümme lasteaeda.  

Selleks, et Kalevi Keskstaadionil vaatajate ette tulla, hakkasid liikumisõpetajad lastele munast kooruvate tibude kava õpetama juba oktoobris. Kevadeks oli liikumine lastel sedavõrd selge, et aprillis kava ette näidates said kõik lapsed ja õpetajad endale staadionikoha 5000 esineja hulgas. Juuni lõpp kulus kokkuharjutamisele – neli pikka proovipäeva Kalevi staadionil – ja oldigi esinemiseks valmis.

Kõige keerulisem lasteaialastega esinemise planeerimisel on aga mitte liikumise õppimine, vaid koostöö vanematega – neil tuleb oma pere ettevõtmised ja puhkused seada ettenähtud kava raamesse. Kümnete aastate praktika on näidanud, et vastutust võttes võtab õpetaja ka riski – mõnegi sügisel nii kaljukindla osaleja esinemise võib nurjata ootamatu puhkusereis või maalesõit. Tore, et on raskusi trotsivaid ja koostööd valdavaid õpetajaid, tänu kellele saab kogeda selliseid nauditavad elamusi.

 

Lea Pihelgas

Tallinna Rõõmupesa Lasteaia direktor

 

Uudise rubriigid: