24.04.2017

Rõõmupesa lasteaia võistkond osales 20. korda lasteaedade spordipäeval Audentese Erakoolis

21. aprillil 2017 kohtusid Audentese spordikeskuses 36 võistkonda eri lasteaedadest üle Eesti, et spordis omavahel jõudu proovida. Kavas oli teatejooks, kombineeritud teatejooks, köievedu poistele ja osavusvõistlus tüdrukutele.

Üle-eestilised Audentese Erakooli spordipäevad lasteaedadele said alguse 29. aprillil 1998, kui kooli staadionile kogunesid 16 lasteaia võistkonnad. Teisi nii suures ulatuses spordivõistlusi lasteaedade ei korraldata ja kõnealune kujunes väga populaarseks. Tegelik võistlus algas lasteaedadele juba aasta algul, et üldse nimekirja saada.

Tegemist pole mitte vaid sportlike eluviiside ja tegevusaktiivsuse propageerimisega, see on ainulaadne võimalus tulla mõõduvõtmiseks kokku ja kinkida lastele meeldejääv spordipäev esindades nii oma lasteaeda kui ka kodukohta.

Kui esimesel korral oli osalejate hulgas 9 Tallinna lasteaeda, siis nüüd, 20. korda toimunud lasteaedade spordipäeval, mida 2008. aastast korraldab Audentese Spordiklubi, osales juba 18 Tallinna lasteaeda, neist Rõõmupesa ja Karikakar 20. korda.

Osavõtt üle-eestilisest spordipäevast on kujunenud Tallinna Rõõmupesa Lasteaia traditsiooniks, mida on järginud kahe aastakümne jooksul kõik meie viis ametis olnud liikumisõpetajat. Kõik 20 aastat on lapsi spordisündmusel saatnud meie õppealajuhataja Katrin Johannes, esimesel üheksal ja ajutiselt ka hiljem liikumisõpetajana. Seitse aastat on laste võistkondade moodustamine olnud meie noore liikumisõpetaja Eveli Strandsoni õlul.

Aastate jooksul on ainuüksi Rõõmupesa lasteaiast osalenud võistlusel 237 last, neist kolm kahel aastal.

 

Lea Pihelgas

Tallinna Rõõmupesa Lasteaia direktor

 

 

Uudise rubriigid: