12.10.2021

SIPSIKUD septembrikuus

Septembrikuu oli meie uutel Sipsikutel uute sõprade ning rühmaga tutvumise kuu.

Rääkisime palju sõprusest ning saime kõik läbi erinevate mängude lähedamateks sõpradeks. Rühmaga panime ise paika head tavad ja otsustasime, kus on näiteks meie kunsti- ja lugemispesa ja muu selline.


Tegime ka palju Karukoosolekuid ja voolisime enda väikest Sõber Karu. Kõigi plastiliinist karukesed said omale just need riided, mis nende karudel parajasti seljas olid. Igaüks sai ilma nime vaatamata juba aru, kes oma karu voolis. Meisterdasime ka armsad seenekesed oma rühma akendele ja mõtlesime neile ka riietused välja. Tutvusime ka numbritega ning mõtlesime koos välja uusi mänge, mida saaks numbreid kasutades mängida.


Saime uue roboti QoboTigu, kes räägib eesti keeles ja teeb igasuguseid vahvaid asju alates matemaatikast kuni disko muusikani välja.

Osalesime ka Maailmakoristuspäeval. Koristasime Stroomi ranna prügist ja tegime ranna palju ilusamaks kui see enne oli! Nägime ka, kuidas oma toodud õuntest tehti õunamahla ja saime pärast ka seda proovida. Viis keele alla kohe nämm-nämm! Tegime ka Joogamõmmiga koos õunajoogat, mis pakkus palju rõõmu.


Oli ka tore rattapäev, kus saime sõita oma ratastega jalgrattarajal ringi ja tutvustada üksteisele oma ilusaid ja värvilisi rattaid.


Käisime ka Stroomi rannapargis muusikalisel spordipäeval, kus saime teha trenni, lüüa tantsu ja laulda. Peale seda läksime veel Stroomi randa aardeid otsima ja leidsime igasuguseid erilisi kive, merekarpe ja muud põnevat.


Spordinädala raames toimusid need toredad sportlikud tegevused ning sellel osalemise eest saime me kõik diplomid, ilusad helesinised kotid ja maitsvad banaanid.
Samuti tegime ka ilusate sügisilmade puhul õuesõppe päevi. Uurisime puutüve mustreid ja joonistasime neid paberile ning lisaks otsisime ka õige puulehe sellele mustrile.

Käisime ka õppeaeda uurimas, sest võrreldes suvega on meie õppeaed palju muutunud. Vaatasime ja arutlesime koos, et mis kasvas suvel ning mis veel siiani peenras ja kasvuhoones kasvamas on. Uurisime õuna- ja pirnipuud ning loendasime ka veel tomateid, mis veel valmimas olid.


Laste lemmik oli Maailmakoristuspäev, spordinädal, õunamahla päev ja rühmakaaslastega tutvumine läbi erinevate vahvate mängude.

Oktoobrikuu on täis uusi ja huvitavaid sündmusi ning tegevusi!