14.01.2022

SIPSIKUD ja jõulukuu

Detsembris rääkisime lastega palju jõuludest, talvest ja uuest aastast. Saime ka selgeks, millisel aastaajal on kellelgi sünnipäev.

Esimesel advendil külastasid meid kaks armsat karukest, kes võlusid meile esimese advendi puhul jõulutulukese. Lapsed said teada, et iga advendiga lisandub uus tuluke ning siis juba tulevadki jõulud.


Teise advendi puhul saime päkapikkudelt ühe pakikese, kus oli palju erinevaid kleepse ja pilte jõulusokkidest, mida saime lastega koos kaunistada.


Kolmanda advendi puhul oli päkapikk meile piparkoogitaigent ja glasuure toonud. Lapsed said ise piparkooke teha ja peale küpsetamist neid ka kaunistada. Õhtul muidugi sai igaüks oma piparkoogi ära süüa, mis maitsesid imehästi.

Jõulude eel tuli meile külla jõuluvana. Päkapikud tõid lastele jõuluvana poolt kirjutatud kirja. Jõuluvana kirjutas, et on meid juba saalis ootamas. Saali saabudes leidsime jõuluvana, kes parasjagu teki all magas. Jõuluvanal oli juba uni peale tulnud selle aja jooksul kui me teda otsisime. Esinesime jõuluvanale erinevaid tantse, laule ja ka luuletuse. Jõuluvana lõi ka tantsu koos meiega ja veetsime lõbusa ja meeleoluka peo jõuluvanaga. Järsku sai jõuluvana ühe kõne. Nimelt olid kuller päkapikud meile rühma juba kingid ära toonud. Läksime rühma ja leidsime kuuse alt kaks suurt kasti täis kingitusi. Lapsed jagasid oma kingirõõmu üksteisega ja näitasid õpetajatele, mida kõike oli jõuluvana neile toonud.

Käisime ka õppekäigul Stroomi pargis. Seal oli suur ilus jõulukuusk, mida kõik koos
uurisime ja imetlesime.

Arutlesime ka erinevaid jõulutraditsioone, näiteks mida süüakse jõuludel jms. Sinna juurde rääkisime veel ka magusaga liialdamisest. Lapsed said teada, kuidas süüa mõõdukalt magusat ning mis võib juhtuda, kui magusa tarbimisega hoogu satud.
Peale jõulude ning uue aasta arutelusid nautisime muidugi ka seda ilusat ja valge talve, mis meil on. Rääkisime talvest ja mida kõike saame talvel õues teha. Käisime kelgutamas, mängisime lumesõda ja tegime lumest erinevaid kujukesi, loomi või lihtsalt ühe ilusa lumememme.

Detsember oli täis jõuluhõngu ja imeilusa talve avastamist. Jaanuaris on meid ootamas juba uued seiklused.