07.04.2021

SIPSIKUD märtsikuu tegemised!

Märtsikuu möödus SIPSIKUD rühmas seigeldes muinasjuttude maailmas!

Kuu jooksul rääkisime lastega muinasjuttudest, lemmikraamatutest, ema ja isa lapsepõlve lemmikraamatutest, oma emakeelest ja teatrist. Muinasjuttu ’’Kolm karu’’ jutustasime robot Ozoboti abiga.

Iga päev lasteaias oli muinasjutupäev, kus õpetaja luges lastele muinasjuttu ja lapsed jutustasid pärast pilte vaadates kuuldud jutu ümber.

Emakeelepäeva tähistasime õues erinevates tegevuspunktides ülesandeid lahendades. Igas punktis said lapsed ühe tähe, milleks hiljem panime kokku sõna EMAKEEL. Joonistusprojekti ’’Eesti keele kõige kaunimad sõnad’’ jaoks arutasime ja panime kirja, mis on meie meelest kõige ilusamad eesti keelsed sõnad. Nende hulgast valisime ühe ja tegime sellest pildi, mis pandi üles lasteaia aiale. Sipsikute rühma lapsed valisid kõige ilusamaks sõnaks ’’SIPSIK’’.

22. märtsil käisime lastega ka Stroomi rannas ja metsas kevadet otsimas ning jäädvustasime leitud kevade. Rühmas moodustasime kevade alguse puhul ka klotsidest sõna ’’KEVAD’’.

Teatrinädala jooksul vaatasime iga päev virtuaalteatrit ja tegime ka ise näidendi. Meil valmis näidend ’’Kassi ja koera seiklused linnas’’.

Rahvusvaheline VEEPÄEV ei möödunud ilma veest rääkimata. Arutasime lastega miks on meile vesi oluline, kuidas vett säästa ja vaatasime videot ’’Kuhu lähed, Tilgu’’. Tegime veega ka kolm katset, milleks olid ujub või upub, tantsivad rosinad ning katse kummikarudega. Avastamis rõõm oli suur.

Kuu jooksul valmisid ka muinasjutu ja veepäeva teemalised joonistused, voolimised ja maalid.