09.11.2021

SIPSIKUD tegemised oktoobrikuus

SIPSIKUD rühma lastel oli oktoobrikuu täis põnevaid sündmusi ja lõbusaid seiklusi.

SIPSIKUD rühmas oli oktoobrikuus teemaks puud ja meisterdamismaterjalid. Käisime Stroomi rannapargis ja metsas õppekäikudel, katsusime ja uurisime erinevaid puid, õppisime tundma erinevate puude lehti ja nende vilju. Mängisime erinevaid mänge puude õppimiseks nii toas kui ka õues. Lastele meeldis väga puukoore uurimine ja puude paksuse mõõtmine puid kallistades.

Tutvusime erinevate meisterdamismaterjalidega. Mängisime palju plastiliiniga ja laste soovil kasutasime ka kastanimune plastiliiniga voolides. Meisterdasime ka palju põnevaid asju paberist. Laste lemmikud olid paberirullidest nahkhiired, sest oktoobri lõpus oli ju Halloween ja lapsed ootasid seda hirmsasti. Maalisime ka puid, aga sellisena nagu need sügisel on. Ilusad kollased ja oranžid lehed nii puu otsas kui puu all maas.

Tegime ka Halloweeniks purkidest kõrvitsad. Värvisime pintsliga purgi oranžiks ja kleepisime hiljem paberist silmad ja suu peale. Lastele oli see uus ja põnev kogemus. Neile meeldis väga purke värvida ja hiljem neid aknalaual imetleda.

Oktoobris oli ka kaisukarupäev. Vaatasime KAISUKARUD rühma õpetajate poolt saadetud muinasjuttu ja tantsisime koos Kaisukaruga. Kaisukarupäeva puhul meisterdasime ka ise plastiliinist armsad kaisukarud. Enne lõunasööki tuli meile ka Kaisukaru rühma külla. Tegi meiega üht vahvat vaikuseminutite harjutust, kus pidime kuulama vaikselt, mida me enda ümber kuuleme. Lapsed said nii hästi selle harjutusega hakkama, et söögilauas kipus uni peale tulema. Puhkeajaks võtsid lapsed oma Sõber Karu kaissu ja vajusid kiiresti magusasse unne.

Oktoobris oli meil ka õunapäev. Küpsetati õunakooki ja uuriti õunu.

Kuu esimeses pooles käis meie lasteaias ka teater külas ja lausa kaks korda. Lastele tõi teater naeratuse suule ja lõbusa tuju terveks päevaks.

Käisime ka saalis QoboTigu robotiga mängimas. Käisime mitmes pesakeses, kus oli üks ülesanne, mida tuli koos Tigurobotiga teha. Saime tubli töö eest diplomi ja meisterdasime ka rühmas teod.

Kuu lõpus oli meil suur Halloweeni pidu. Tulime lasteaeda erinevates kostüümides ja tegime ühe vahva kostüümipeo. Kuulasime muusikat, tantsisime, sõime erinevaid puu- ja juurvilju ning vaatasime Muumi multifilme. Päev oli täis nalja ja naeru ning lastele meeldis oma kostüüme teistele näidata ja rääkida, kelleks nad end riietusid.

Oktoobrikuu oli täis uusi teadmisi ja lõbusaid seiklusi. Novembrikuu on täis avastamist.