01.10.2021

SPORDINÄDAL 2021 Pelguranna lasteaias (23.09-30.09)

23-30.09.2021 oli Pelguranna Lasteaias SPORDINÄDAL, mis toimus Eesti Olümpiakomitee ja Ühenduse Sport Kõigile läbiviidava Spordinädala 2021 raames.

N, 23.09 Päev 1 TERE SÜGIS JA 🍎Õunamahlapäev🍏🍎

Vahva stardi sai SPORDINÄDAL 2021 ning sügise algus! Hommikul tatsas rühmast rühma mõnusalt PEHME üllatus - Joogamõmm oma punase õunakesega ning koos tegime ÕUNAJOOGAT Seejärel algas aga värske õunamahla tegemine, sest oli ka ÕUNAMAHLA PÄEV🍎🍏

Lapsed teavad päris täpselt, et ÕUN on maitsev ja tervislik. Nüüd teame ka, kuidas valmistada MAGUSAT ÕUNAMAHLA.  Lihtsalt tuleb emmede - isside abiga võluda kohale prisked kotid, mille sees MAGUSAD ÕUNAD. Siis tuleb käivitada NAKSITRALLID rühma õpetaja Olga toodud õunapurustaja ja mahlapress. Nii valmibki terve suur potitäis magusat ja tervislikku ÕUNAMAHLA, mida nirises potti lausa 40 liitrit ( Ohoo, seda oli 20 liitrit rohkem kui eelmisel aastal). Just täna taipasime, et Pelguranna lasteaias on käivitunud armas ÕUNAMAHLA PÄEVA traditsioon.

R, 24.09 Päev 2 Sportliku üllatuse päev!

Liikumisõpetaja Grete SPORDI üllatuseks olid uued ilusad värvilised pallid ja hüppepallid, mis meeldisid kõigile väga!  Hüpata ja lõbutseda said lapsed nii palju kui jaksasid!

L-P 25.09-26.09 Päev 3-4 Nädalavahetuse SpordiBINGO!

Pa-ram-pam-paa! Kätte jõudis selle sügise esimene nädalavahetus!

Tähelepanu, START! Algas SpordiBINGO!

Vali ruudustikust viis ruutu sedasi, et moodustuks rida või diagonaal "SÜGIS".

Igast ruudust leiad eseme, millega koos tee pilt. Pildil olles seisa kuidagi huvitavalt: tõsta käed, kükita, seisa peapeal vms. Piltidest tee kokku kollaaž ja postita see siia samasse kommentaaridesse. Soovi korral võid ka mitu kollaaži postitada, ärgitadki teisi rohkem liikudes sügist nautima! Mõnusat BINGOtamist!

E, 27.09 Päev 5 Jalgrattapäev 🚴‍♂️

Esmaspäeval oli lasteaia õuealal palju PÕNEVUST ja SÄRAVAID SILMI🙃. Oli kiivreid, helkurveste ja jalgrattaid, ja ka autosid . Ja oli ka palju TÄHTSAID JUTTE sellest, kuidas ohutult liigelda.  Oli üks vägev JALGRATTAPÄEV.  Ja kui tore on see, et kõik Pelguranna lasteaialapsed on väga tublid, tähelepanelikud ja kaasliiklejatega arvestavad jalgratturid

T, 28.09 Päev 6 Liikumispäev – orienteerumine!

Liikumisõpetaja Grete oli ettevalmistanud vahva orineteerumise „Otsi, liigu, mängi, nuputa!“, kus tuli  pildi järgi orienteeruda. Esmalt tunda ära pildil olev asi lasteaia õuealalt ja leitud punktis liikumisülesanne sooritada: ronimine, hüppamine, jooksmine, palli korvi viskamine. Lapsed olid tähelepanelikud ja tragid!!

K, 29.09 Päev 7 Muusikaline sport! 🏀🎹

Pelguranna kõik lapsed käisid SPORT-LAULMAS !!!! Tundub, et see on uus sõna eesti keeles, (LEIUTAJAD 6-7a leiutasid)🏃‍♀️🏃⚽️🏀🎹🎸🥁

Spordinädala raames toimus muusikategevus hoopiski meie lasteaia ruumidest väljas. Muusikaõpetaja Merili ootas kõiki väikseid ja veidi suuremaid tantsima, laulma ja sportima Stroomi ranna parki. Kõik 6 rühma tegid väikese rännaku, ilm oli mõnus ja meeleolu ülev!! Üheskoos tõdesime, et muusikat saab väga hästi teha spordiga käsi käes!!

N, 30.09 SPORDINÄDAL 2021 saigi pidulikult lõpetatud

Külas käis lastele juba tuttav sõber, Joogamõmm, kes jagas diplomeid, spordikotte ja banaaniampsu Ühised tantsud-trallid-laste kilked, säravad silmad ja tänusõnad - SEE ON PARIM VITAMIIN!

Pildigalerii sportimisest!

#spordinädal2021 #pelgurannalasteaed #tervistedendavlasteaed #rohelinekool