16.05.2017

STARTERcreative kevadise ettevõtlusprogrammi võitis meeskond FabWire

Möödunud nädala lõpus toimus SEB vastavatud innovatsioonikeskuses Tallinna Ülikooli juhitud ja viie ülikooli koostöös korraldatava ettevõtlusprogrammi STARTERcreative demopäev, mis oli 3-kuulise ettevõtluse arendusprogrammi lõpusündmuseks. 20 liftikõne seast valiti parimaks meeskonna FabWire esitlus.

Teise koha pälvis meeskond Baltic Cruise Concerts ning Veebimajutus.ee rahalise eripreemia raames leidis tunnustust Tallinna Ülikooli meeskond Re-Energizers. Tallinna Ülikooli meeskondadest jätkab idee kallal töötamist ka meeskond Playfessor, kes sai auhinnaks tasuta inkubatsiooniteenuse digitaalse loovmeedia inkubaatoris Digix.

FabWire meeskond soovib öelda "ei" koledatele elektrijuhtmetele ning arendab voolujuhtivast kangast elekterijuhtmeid sisekujunduslahenduste parendamiseks. Baltic Cruise Concerts meeskond tunnustatud Soome dirigendi Sasha Mäkilä juhtimisel võttis lahendada kruiisireiside turistidele suunatud lühikontsertide formaadi loomise. Meeskond Re-Energizers omakorda töötab idee kallal, mis võimaldab mõõta inimeste rakendatavat energiakulu erinevate kasutajaliideste puhul. Meeskond Playfessor lõi haridusmängude platvormi, et pakkuda noortele paremaid haridusmänge ning mõõta sealjuures ka saadud tulemusi.

STARTERcreative programm on semestripõhine ettevõtluse äriideede arendusprogramm, mida viiakse läbi viie kõrgkooli koostöös: Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Estonian Business School.

STARTERcreative programm on toetatud Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest. Partneritest on auhindade näol pannud õla alla Tallinna Ettevõtlusamet, ühisrahastusplatvorm Fundwise, Veebimajutus.ee, Prototron, Ajujaht, Loov Eesti, Digix, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid.

Järgmine STARTERcreative proramm algab juba 2017. aasta sügisel. Registreeruda on võimalik aadressil: www.starteridea.ee

Lisainfo aadressil creative@starteridea.ee