31.05.2017

STARTERtechi äriarendusprogrammi võitja toodab innovaatilist taimetoitu

TTÜ Mektory STARTERtech äriarendusprogrammi võitis Ethico Foods, kes arendab taimetoitlastele mõeldud kõrge valgusisaldusega ning liha maitse ja tekstuuriga burgeripihve, hakk- ja vorstitooteid.

Ethico Foodsi asutajad Anu Menon ja Romanozzy Beria tunnustasid läbitud programmi ja ütlesid, et ilma selleta poleks nad oma idee arendamisega kindlasti nii kaugele jõudnud. „STARTERtech programmis hindan kõige enam teisi meeskondi, kes olid väga toetavad ja inspireerivad, aga ka korraldajaid, kes olid alati nõuga abiks ning viisid meid, võistlejaid kokku õigete inimeste ja äripartneritega,“ sõnas Anu Menon.

Peaauhinnana anti välja kutse 25 000 eurose auhinnafondiga The University Startup World Cup 2017 konkursile Taani.  TTÜ Mektory STARTERtech äriarendusprogrammi finaal oli 25. mail Kultuurikatlas.

Latitude59 raames toimunud Demo Day on TTÜ Mektory STARTERtech äriarendusprogrammi finaalüritus, mis on lõppakordiks neljakuulisele koolitus-, töötubade ja mentorsündmuste sarjale.  Demo Dayl anti välja mitmed toetajate ja partnerite eriauhindu:

Start-up arendusauhind 1000 eurot - õpilasfirma Laps Kooli (koolilaste sõidujagamisteenus)

advokaadibüroo Teder eriauhind „Juriidiline nõustamine“ – meeskond Elcons (elektroonilised konstruktorid lastele)

Head Capitali eriauhind „Ahead Academy Startup Bootcamp programm“ – Elcons ja FusionPedal (innovaatiline kitarripedaalide riist- ja tarkvara)

Ajujaht TOP100 eriauhindõpilasfirma Laps Kooli

Prototron TOP40 eriauhindMorphoVR (virtuaalreaalsuse tehnoloogial põhinev keelte õppimise tarkvara)

Wave Ventures eriauhind õhtusöök Soome riskikapitali investoritega – MoleQL (haridusalane liitreaalsus rakenduskeemia paremaks õppimiseks)

Žüriiliige Petri Saarinen oli rõõmus, et TTÜ Mektory toob oma äriarendusprogrammi parimad meeskonnad ideid esitlema Latitude59 konverentsile. „Alustavad start-upid vajavad tuntust, suurtel konverentsidel üles astudes saavad nad juba varases arengustaadiumis palju tähelepanu ja väärtuslikke ärikontakte,“ tõdeb Saarinen. Demo Day rahvusvahelisse žüriisse kuulusid Elisabeth Fullerton (USA), Sean Percival (USA), Petri Saarinen (Soome), Olli Rissanen (Soome), Margus Uudam (Eesti), Rain Rannu (Eesti), Sven Illing (Eesti) ja Veikko Maripuu (Eesti).

STARTERtech äriarendusprogramm on start-upidele lävepakuks ettevõtlusmaailma ning turvaliseks katsetamise keskkonnaks, kus võib läbi kukkuda, õppida ja uuesti alustada. Programmis osalevad tehnoloogiavaldkonna ettevõtlusest huvitatud noored ülikoolidest, rakenduslikest kõrg- ja kutsekoolidest ning gümnaasiumidest. Nelja kuu jooksul läbitakse valdkonnaga seotud koolitusi ja loenguid.

Järgmine STARTERtech äriideede arenguprogramm algab TTÜ Mektorys 18. septembril 2017.

STARTER kuulub ülikoolide ülesesse ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu, mida toetavad Haridus- ja teadusministeerium ning Euroopa sotsiaalfond.

STARTERtech äriarendusprogrammi toetas ka Tallinna Ettevõtlusamet.

FOTOD

Lisainfo:
Anu Oks 
Start-up programmijuht
TTÜ Mektory
tel 620 3497 ja 5660 3344
anu.oks@ttu.ee