06.04.2021

SUUKOOLI KINGITUS PÄÄSUSILMADE RÜHMALE

Suukool on üleriigiline projekt, mis tegeleb laste ja noorte hambahaiguste ennetusega. Projekti eesmärgiks on tõsta teadlikkust suutervisest, et Eestis kasvaksid tervete hammastega lapsed.

Lille lasteaia kolm aiarühma osalesid sellel õppeaastal Suukooli projektis “Suukool võitleb suukollidega!“, mis algas oktoobris 2020 ja kestis kuni märtsi lõpuni 2021. Lõvilõugade, Kassikäppade ja Pääsusilmade lapsed teavad, et hammaste eest hoolitsemine on üks tähtis tegevus. Suukool aitab lastele meelde tuletada igapäevase hambapesu tähtsust ja kinnistada head harjumust. Õpetajate ülesanne on uurida laste käest, kas nad pesid eelmisel õhtul ja sama päeva hommikul hambaid ning märkida vastused Suukooli hambapesupäevikusse. Igakuiseid päevikud edastati Suukoolile. Kõik rühmad, kes täitsid päevikut reeglipäraselt oktoobri algusest märtsi lõpuni, saavad kingituseks kleepsud, tunnistused ja hambaharjad. Ühtlasi osalevad need rühmad ka suuremate kingituste loosimises, milleks on hambapastad või elektrilised hambaharjad kõikidele rühma lastele ja õpetajatele. 
5.aprillil sai õpetaja Monika teate, et Pääsusilmade rühm saab kingituse "Suukooli" kampaania ühe võidu puhul! Kingitus sisaldas nelja ksülitoolipastilli karpi -metsamarja, greibi, pirni ja mentholi maitsega. Lapsed saavad nüüd peale igat söögikorda 2 pastilli, et kaitsta hambaid happerünnaku eest.