08.02.2018

Saja aasta lood Kadrioru Saksa Gümnaasiumis

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 12. klasside ajalookursuse ning Eesti 100 juubeliaasta raames valmis koolis näitus „100 aasta lood“.

Ajalookursus on ülesehitatud projektõppe vormis. Õpilased koguvad esemeid, pilte ja kirjalikku materjali ajaperioodist 1918–2018 ning intervjueerivad esemete omanikke (või nende peresid), et täiendada näitust isikulugudega. Väärtuseks on ka kogutud videomaterjal, mida näituse juures kasutatakse ning mis kujutavad endast intervjuud inimestega, kes mäletavad nii Nõukogude kui varasemat aega Eesti ajaloost.

Õpilased viivad vahemikus 2.08–8.02 läbi ka „muuseumitunde“, mis kujutavad endast õpilase endi kokkupandud haridusprogramme 1.–11. klasside õpilastele.

Näitus koosneb kahest osast.

  • 1.–23. veebruarini on avatud väikeste asjade näitus Kadrioru Saksa Gümnaasiumi Oru maja (Gonsiori 38) I–IV korrustel.
  • 2.–8. veebruarini saab vaadata suurte asjade näitus ja viiakse läbi muuseumitunnid Kadrioru Saksa Gümnaasiumi Oru maja aulas.

Õpilased peavad kursuse jooksul blogi, kus kajastatakse aktiivselt näituse valmimise protsessi.

Projekti eesmärkideks on tähistada Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva kogu Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kooliperega. Anda õpilastele võimalus õppida ajalugu läbi perekonnalugude ja esemete ning näituse korraldamise kaudu. Edendada projektõpet Eesti koolides, jagada blogi kaudu kogemusi kõikide huvilistega, anda õpilastele positiivne õpikogemus.

Nagu nimigi ütleb, on „Saja aasta lood“ lugude näitus. Näitusel on palju vanu asju nagu ajaloonäitustel ikka. Esemetel üksi, ei oleks nii suurt väärtust, kui neid ei täiendaks inimeste lood. Iga ese või pilt sel näitusel on rohkem või vähem seotud meie kooliperega – lõpuklassi õpilaste, õpetajate ja nende sugulastega.

Näitus „Saja aasta lood“ kulgeb ussikujuliselt läbi Kadrioru Saksa Gümnaasiumi Oru maja nelja korruse. Iga korrus sisaldab mälestusesemeid sajandi erinevatest etappidest: I korrus – Eesti Vabariik (1918–16.06.1940); II korrus – Eesti NSV (1940–1964); III korrus – Eesti NSV (1965–19.08.1991); IV korrus – Eesti Vabariik (20.08.1991–…).

Palju õnne sünnipäevaks, Eesti Vabariik!

Imbi Viisma, Kadrioru Saksa Gümnaasiumi direktor

Uudise rubriigid: