07.04.2016

Sajad noored rahvatantsijad annavad Tallinnas kaks kontserti

Aprilli teisel nädalavahetusel toimub juba 11. korda vabariiklik koolinoorte rahvatantsufestival, mille motoks on „Rahvatants paneb silma särama“. Festivali raames annavad noored tantsijad Tallinnas kaks kontserti.

Esimene ülesastumine on laupäeval, 9. aprillil kell 18.00 Salme Kultuurikeskuses ning teise kontserdi annavad noored tantsijad pühapäeva, 10. aprilli hommikul Tallinna Lennusadamas algusega 10.30. Lennusadamasse sissepääsu hinnad on tavapärased, kuid kontserdi eest lisatasu maksta ei tule.  

„Festivali üheks peamiseks eesmärgiks on rahvatantsu populariseerimine noorte seas, aga ka esinemise võimalus nn „suurel laval“ ja kindlasti koostantsimise rõõm,“ kommenteerib festivali üks projektijuhtidest Tiina Tiit . „Nii saame aidata kaasa ka meie tantsupidude jätkusuutlikkuse tagamisele,“ lisab Erika  Põlendik.

Koolinoorte rahvatantsufestival on iga-kevadine traditsioon, tuues kokku sajad rahvatantsuhuvilised noored üle Eesti. Igal aastal korraldatakse see erinevas Eesti paigas, sel kevadel on korraldamine Tallinna käes. Kokku on festivalile oodata üle 700 noore rahvatantsija. 

XI rahvatantsufestivali raames saavad osalejad erinevates töötubades tantsida pärimustantsu, õppida valmistama rahvuslikku sõlge jm. Uudse asjana kaasatakse noori interneti turvalisuse ja küberohutuse alastesse töötubadesse. 

Festivali korraldab Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts koostöös Pelgulinna Gümnaasiumi õpetajate ja noortega.

 

Tiina Tiit, festivali projektijuht
Pelgulinna Gümnaasium

 

Uudise rubriigid: