26.04.2021

Salme Kultuurikeskuse fassaadi hüpiknäitusel kuvatakse Marju Bormeistri maale

Täna, 26. aprillil avatakse Salme Kultuurikeskuse fassaadil Marju Bormeistri maalinäitus „Hetk“.

Marju Bormeister sündis maalikunstnike Märt ja Magda Bormeistri esiklapsena ning sai kunstipisiku vanematekodust juba varakult kaasa. Töö Teatri- ja Muusikamuuseumis ärgitas huvi fotograafia vastu ent dekoraatoriamet Riiklikus Noorsooteatris viis õppima Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti. Teatridekoratsioonist edasi liikus tudeng maalierialale, mille täieliku kursuse ka lõpetas. Marju ei maali soovist luua ilus pilt, vaid kunstnikule on maalimine hingamise eest. Maalimine on see, mille läbi ta end ja ümbritsevat maailma tunnetab, tajub ja peegeldab.

„Kunstisõpradel tuleb oodata veel nädal, enne kui muuseumid 3. mail taas oma uksed avavad. Ent see aeg läheb märkamatult, kui on võimalik imetleda nii suurepärase kunstniku loomingut Salme Kultuurikeskuse projektsiooninäitusel. Väljapanekud kultuurikeskuse fassaadil said piirangute ajal kiiresti populaarseks ja ongi loodud uus tore traditsioon, mis võiks kesta ka siis, kui näitused ja muuseumisaalid taas avatud on,“ märkis Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

„Selle nädala autori kohta lugedes, leidsin koheselt paralleelid Salme Kultuurikeskusega - nimelt on Marju Bormeistri kohta öeldud, et ta maalib maailma ilusamaks ja et tema maalid ei saa kunagi valmis. Ma usun, et nii on ka Salme puhul - me soovime anda inimestele emotsioone ning muuta seeläbi maailma,“ leidis kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov.

Tähtsaid isikuid, kes televiisoris maailmaasju paika püüavad panna, maalib Marju Bormeister kukkedeks, kaunid daamid saavad eksootilisema linnu kuju.
Loodust ja linde armastabki Marju enim kujutada, aga ka olmet enda ümber - panne, potte, hommikust värsket saaki kalaturult. Ka igatsusi ja soove - ihaldatud punaseid kingi, küütlevat kleiti või jõuluaegset lumist talvemaastikku sellal, kui maa on must ning ilm hall ja ilmetu.

Salme Kultuurikeskus projektsioonnäitus on ellu kutsutud, et pakkuda inimestele vabas õhus kultuurilisi elamusi olenemata erinevatest piirangutest. Näitus keskendub peamiselt maali – ja fotokunsti eksponeerimisele. Kunstinäitused toimuvad seni kuni jätkub pimedat aega ja säilib nii kunstnike kui vaatajate huvi. Kunsti eksponeerimiseks võtta ühendust kultuurikeskusega läbi Salme Kultuurikeskuse Facebooki lehe või e-maili aadressil info@salme.ee.

 Foto: Marju Bormeister, autor Marianne Loorents, SL Õhtuleht.

Uudise rubriigid: