04.11.2020

Salme kultuurikeskust hakkab juhtima Sten Svetljakov

Täna, 4. novembril kinnitas Tallinna linnavalitsus Põhja-Tallinna Salme kultuurikeskuse direktoriks pikaaegse linnaosavalitsuse kultuuri- ja noorsoo sektori ametniku Sten Svetljakovi.

"Salme kultuurikeskus on linna suurim ja suur on ka vastutus selle keskuse juhtimisel - uus juht peab suutma koordineerida koostööd Linnateatriga, kes paikneb praegu Salme keskuses, juhtima huvialategevust ja suunama käimasolevaid remonttöid," ütles linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Tulevane Salme kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov rõhutas, et uuenenud kultuurikeskus pakub kultuurilisteks tegevusteks oluliselt laiemaid kasutusvõimalusi. "Ma soovin, et Salme keskus toetab nii Tallinna kui ka laiemalt Eesti kultuurielu ning kohaliku kogukonna omaalgatust. Kultuurikeskus peab kujunema parimaks koostööpartneriks ka erinevatele sündmuskorraldajatele. Esimesed sammud selles suunas on juba valminud remonttöödega astutud ja tänu sellele on võimalik ruume mitmekülgsemalt kasutada,"  lisas Sten Svetljakov.

„Salme kultuurikeskuses lõppes hiljuti remondi esimene etapp, mille käigus rajati kaks black box’i tüüpi teatrisaali, täiendati suure saali tehnikat ning seati sisse näitlejate ja tugipersonali ruumid. Ühtlasi asendati ehitusööde käigus katusekate ja renoveeriti kogu kolmas korrus. Varsti algab remont keldrikorrusel, mis elustab muuhulgas ka kunagise legendaarse kohviku Leelo. Salme kultuurikeskuse remonttööde teine etapp maja sisulist tööd enam ei häiri,“ rääkis Sten Svetljakov

Sten Svetljakov on töötanud 8 aastat Põhja-Tallinna Valitsuses kultuuri- ja noorsootöö sektoris. Alates selle aasta juunist täitis Sten Svetljakov Salme kultuurikeskuse direktori ülesandeid. Sten Svetljakov on lõpetanud Tallinna Ülikooli rekratsioonikorralduse eriala, ning tal on omandamisel magistrikraad kultuurikorralduse erialal Tartu Ülikoolis.

Sten Svetljakov asub Salme kultuurikeskuse direktori ametikohale alates 1. detsembrist.

Uudise rubriigid: