02.11.2016

Saluveeri tütarlastekoor puudutab hinge

Hingedepäeva õhtul, 2. novembril kell 18 kutsume mustamäelasi Mustamäe Kultuurikeskusesse Kaja tasuta kontserdile „Pai hingele“. Hinge tuleb kõnetama ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhendamisel.

Heili Vaus-Tamm

 

Muusika mõjutab alateadvust ja teeb seal oma tööd. Mida täpselt, see sõltub juba meie hingeseisundist. ETV tütarlastekoor esitab nii vaimulikku kui ka ilmalikku hingestatud muusikat inimestest ja inimestele. Õhtu pakub kuulata nii õrnu duette kui ka võimsat ülestõstvat suurt kooriheli. Vahepeal on aga tütarlapsed ümber publiku ja muusika on meie ümber. 

Kõrvu paitavad kodumaised loojad Veljo Tormis, Olav Ehala, Rein Rannap ja Cyrillus Kreek. Ägedamaid emotsioone lisavad vene ja argentiina heliloojate Chesnokovi ja Piazolla laulud. Kõik 20. sajandi loojad. Sillana möödunud aegadesse kõlab aga 18. sajandi suure itaallase Pergolesi „Stabat Mater“. See meloodia on sajandite vältel muutunud lohutuse ja kannatuse sümboliks. 

Eri maade heliteoste kõrvutamine näitab, kuidas erinevast rahvusest inimesed väljendavad oma valu, kuidas leiavad lohutust, kuidas räägivad hingeteemadel. See kontsert kõnetab kõiki, olenemata rahvusest ja east.

Lubage endale hetk hingepuhastuseks – muusika saatel on hea mõtiskleda ja nukrusessegi laskuda. Pärast kontserti on aga kindlasti helgem ja kergem.