09.04.2015

Sarapuu: Innovatsioonipäev aitab näha uusi ärivõimalusi

Täna toimuva Tallinna Innovatsioonipäeva eesmärk on tõsta teadlikkust innovatsioonist, mis mängib ettevõtte püsimajäämisel ja uue kasvu leidmisel üha olulisemat rolli.

Tallinna Innovatsioonipäev on Tallinna Ettevõtlusameti algatus, mis toimub sel aastal juba teist korda ja mis on suunatud eelkõige ettevõtjatele, kes soovivad laieneda koduturust kaugemale. Päeva raames toimub praktiline koolitus „Kuidas targalt kasvada läbi innovatsiooni“. 

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on Innovatsioonipäev aastaga tublisti kasvanud: „Koolitusele on registreerunud ligi 80 ettevõtjat, kellele pakume Telliskivi loomelinnaku Erinevate Tubade Klubi inspireerivas atmosfääris Innovatsioonipäeva koolituse kaudu võimalust leida oma ärile uus kasv.“

Innovatsioonist rääkides arvatakse, et tegu on millegi keerulise ja kaugega. Veelgi enam, ei teata, mis kasu see annab. Pigem on aga tegemist avastamata võimalusega väike- ja keskmise suurusega ettevõtete seas. „Tahame toetada ärimehi, et Tallinna ettevõtted oleksid edukad ning neil oleks võimekus näha uusi ärivõimalusi ja vajadusel oma tegevussuunda muuta,“ ütles Sarapuu. 

Praktilise koolituse lektor Alar Kolk tutvustab metoodikat, mis on maailmas tuntud ettevõtted suureks kasvatanud. Koolitusel selgub, milline innovatsioonitüüp sobib ettevõttele ja milline innovatsioon on väikese riskiga ega nõua palju raha, millised on äritaktikad, kuidas korraldada protsess, millist meeskonda ja kompetentsi on vaja ning kuidas tulla kiirelt ja targalt turule.

Koolitus toimub 9. aprillil kell 9.00–16.30 Telliskivi loomelinnakus (Telliskivi 60a) asuvas Erinevate Tubade Klubis.

Innovatsioonipäeva koolituse täpne programm www.tallinn.ee/innovatsioonipaev

Registreerumine koolitusele on lõppenud.

Innovatsioonipäeva koolituse viib läbi Alar Kolk – Euroopa Innovatsiooniakadeemia asutaja ja eestvedaja, kes on enam kui 15 aastat olnud lektoriks Tallinna Tehnikaülikoolis, Tartu Ülikoolis, Helsingi Tehnoloogiaülikoolis, Shanghai Tehnikaülikoolis ning Euroopa Innovatsiooniakadeemias Prantsusmaal. Kolk on olnud TTÜ prorektor innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete alal, EV Rahandusministeeriumi nõunik, EASi juhatuse esimees, Eesti Tehnoloogiaagentuuri peadirektor ja SA Eesti Innovatsiooni-fondi juhataja. Täna veedab Alar Kolk kolmandiku ajast Silicon Valleys, Californias, uurides sealsete kuulsate ettevõtete nagu Google, Apple, UBER, Pinterest jt innovatsioonimudeleid.