07.09.2019

Seitsmendat korda helisenud linnamüür pakkus elamusi

Laupäeval, 7. septembril korraldas Kodulinna Maja juba seitsmendat korda ürituse Helisev Linnamüür.

Helisevat teekonda alustati kell 9 Viru väravast koos Tallinna Tuletõrje Orkestriga. Muide tuletõrje tähistas täna oma 100. juubelit. Nõnda edasi, koos muusikaga, mindi tornist torni ja väravast väravasse.

Seekord tõid muusika huvilisteni mitmed koolid ja kutselised kollektiivid ning suurepärased solistid. Tallinna Ülikooli tudengid improviseerivad kuuldu põhjal koreograafilisi etüüde.

Kodulinna Majas tuldi mõni aasta tagasi mõttele, et kehtestaks vana kombe uuel moel. See tähendab, et igal tornil oleks ka oma tornipealik. Kodulinna Maja perenaine Tiina Mägi sõnas, et uue aja tornipealikud peaksid eelkõige meeles neid töid, mida "Heliseva linnamüüri" toimumise ajal "õhinapõhiselt" tehakse - muusikat, ajaloolist tõde, koreograafiat jne.

Löewenschede tornis toimunud kontserti, kus esinesid laulja Eva-Liisa Trei ja kitarrist Kaarel Raud Otsa Koolist, külastaski torni üks pealikutest, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Torni teine pealik on Löewenschedes tegutseva Asuurkeraamika juht Urmas Puhkan. Kodulinna Maja perenaine Tiina Mägi ütles, et torne, kus omal ajal oli kaks pealikut, peeti igavesteks ja Löewenschede torn kuulub kahtlemata nende hulka. Pärast tulise aplausiga lõppenud kontserti tervitas linnapea Heliseva Linnamüüri  esinejaid kui ka osasaajaid, ning ütles, et pärast sellist kontserdielamust on väga raske sõna võtta. Küll aga palus ta pika aplausiga tunnustada veelkord esinejaid kui kogu ürituse eestvedajat Tiina Mägi.

Kohti, kus midagi toimus, oli seekord kokku 37. Korraldajad ei kasutanud kuskil helivõimendust ega dekoratsioone, see kõik oli vanalinnal endal olemas. Korraldajad pidid ainult teadma, kus kõlab paremini flööt, kus trummid ja kus peegeldub õhtupäike saksofonidel kõige müstilisemalt.

Tornide ja väravate ajalugu tutvustasid Tallinna Vanalinna Gümnaasiumi õpilased ja Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased, tantsulised seaded on Tallinna Ülikooli tudengitelt, üritust aitasid korraldada Tallinna 21. kooli õpilased. Toetasid Tallinna Kultuuriamet ja Tallinna Kesklinna valitsus

Heliseva linnamüüri mõte tekkis Kodulinna Majal 2013. aastal.

Uudise rubriigid: