04.01.2022

Selgunud on 15 Eesti turismiettevõtetet, kes valiti teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklassi esimesse gruppi

Turismiarenduskeskuse ja Eesti Disainikeskuse poolt välja kuulutatud „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ programmi esimese grupi ettevõtted on selgunud. 27 kandidaadi seast valiti välja 15 turismiettevõtet, kes stardivad meistriklassiga 12. jaanuaril 2022.

27 kandidaadi seast valiti välja 15 turismiettevõtet, kes stardivad meistriklassiga 12. jaanuaril 2022.

Teise gruppi, mis alustab aprillis 2022, algab kandideerimine jaanuari lõpus Puhka Eestis veebiplatvormil. Mõlema grupi meistriklassi pikkuseks on orienteeruvalt kuni 5 kuud ning programmi silmapaistvaimate läbijate vahel läheb jagamisele 10 000 euro suurune auhinnafond. Antud meistriklass on suunatud turismiettevõtetele, kellel on soov arendada või olulisel määral parendada ja turule tuua uusi turismiteenuseid ning/või arendada ja optimeerida oma turismiteenuseid infotehnoloogiliste lahenduste kaasabil, muutes need külastajatele atraktiivsemaks ja kättesaadavamaks.

Antud meistriklass on suunatud turismiettevõtetele, kellel on soov arendada või olulisel määral parendada ja turule tuua uusi turismiteenuseid ning/või arendada ja optimeerida oma turismiteenuseid infotehnoloogiliste lahenduste kaasabil, muutes need külastajatele atraktiivsemaks ja kättesaadavamaks.

 

Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022 esimese grupi 15 ettevõtet:

Meistriklassi tulemusena õpivad turismiettevõtted kasutama süsteemsemalt teenusedisaini, sh digitaalsete teenuste arendamise metoodikaid ja tööriistu ning saadud kogemusele toetudes väärtustama teenusedisaini kasutamist ettevõtte strateegilises juhtimises. Lisaks saavad ettevõtted praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas andmeid ja digitaalseid lahendusi strateegiliselt kasutada oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel. 

Programmi teostavad suurte kogemustega koolitajad/teenusedisainerid: Martin Pärn (Iseasi), Hegle Sarapuu-Johanson, Darja Prants ja Kaire Tekku (Trinidad Wiseman), Daniel Kotsjuba (Innotiim), Ionel Lehari (Identity) ja Kristian Lember (DUX).

Programmi mentoriteks on 17 teenusedisainerit, sh nii traditsioonilisemad teenusedisainerid kui digitaalsete teenuste arendamise eksperdid, kes töötavad Eesti tugevaimates ja eriilmelistemas disainibüroodes ning omavad varasemat kogemust turismiettevõtetega seoses Disainibuldooseri ja EAS erinevate meistriklassidega.

Meistriklassi kandideerimise info on täies mahus kättesaadav Puhka Eestis veebiplatvormil: : https://www.puhkaeestis.ee/et/turismiprofessionaalile/teenused-ja-toetused/turismiettevotete-teenusedisaini-ja-teenuste-digitaliseerimise-meistriklass-2021-2022

Turismiarenduskeskuse partneriks „Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ elluviimisel on Eesti Disainikeskus. Meistriklassi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond. 

„Turismiettevõtete teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise meistriklass 2021-2022“ projektijuht on Eesti Disainikeskus MTÜ: annemai@disainikeskus.ee 

Allikas: Eesti Disainikeskus

Uudise rubriigid: