19.05.2017

Selgusid ajakirjanduskonkursi “Noor tegija” võitjad

Aprillis Tallinna spordi- ja noorsooameti ning Delfi Noorte Häälega koostöös väljakuulutatud ajakirjanduskonkursile laekus kokku 10 artiklit. Konkursitöid hinnanud žürii sõnul olid tööd väga tugevad ning käsitlesid aktuaalseid ja ühiskonnapildis olulisi teemasid.

Konkursi žürii, kuhu kuulusid uudisteportaalist Delfi Noorte Hääl peatoimetaja Deivi Kivi, Eesti Päevalehe ajakirjanik Piia Osula ning konkursi korraldaja poolt kommunikatsiooni peaspetsialist Margit Sellik tunnistasid auhinnalisteks võidutöödeks järgmised artiklid:

I koht: 
“Teiste rasside vihkamine ei ole patriotism”
Autor: Elerin Eelmäe (Miina Härma Gümnaasium)
Auhinnaks 50 € Apollo kinkekaart

II koht (auhinnalisi II koha töid oli kaks):
“Risk”
Autor: Darja Melnik (Tallinna Pae Gümnaasium)
Auhinnaks 30 € Apollo kinkekaart

“Me oleme nii lähedal, aga nii erinevad”
Autorid: Karina Trebunskaja, Fiona Siiv (Tallinna Pae Gümnaasium)
Kummalegi loo autorile  on auhinnaks 30 € Apollo kinkekaart

III koht:
“Standardid”
Autor: Darja Melnik (Tallinna Pae Gümnaasium)
Auhinnaks 20 € Apollo kinkekaart

Auhinnad pani noortele välja konkursi peakorraldaja Tallinna spordi- ja noorsooamet. Palju õnne võitjatele!

Võidutööd ilmuvad 7. juunil Eesti Päevalehe vahelehes Noor Tegija ning alates 22. maist ka uudisteportaalis Delfi Noorte Hääl. 

Esimese koha võitnud artikkel oli Noorte Hääle peatoimetaja Deivi Kivi sõnul sorava tekstiga tugev töö, mis käsitles ühiskonnas aktuaalset teemat.

Eriliselt meeldisid autori välja toodud värvikad näited, mis tegelikkuses tõsist probleemi lugejale ilmekamalt edasi andsid, sõnas Deivi Kivi.

Eesti Päevalehe ajakirjaniku Piia Osula sõnul olid just eelpool valitud artiklid laiemat pilti ja praegu ühiskonnas toimuvaid teemasid silmas pidades väga head tööd. Seda ka kirjutajameisterlikkust arvestades.

Tallinna spordi- ja noorsooamet soovib omalt poolt tänada Tallinna Arte Gümnaasiumi 6., 9. ja 12. klasside tublisid noori, kelle koostöös valmisid kaks tugevat ajakirjanduslikku teksti, mis lisaks väga heale kirjutamis- ja väljendusoskusele eeldasid ka põhjalikku ettevalmistustööd ning info kogumist. Arte gümnaasiumi artiklite autoritele paneb konkursi korraldaja välja väikesed kinkekotid meenetega.

Täname kõiki konkursil osalenud noori! Teile kõigile kingib Tallinna spordi- ja noorsooamet tunnustuseks ja tänutäheks akupanga.

Lisainfo:
Margit Sellik
Tallinna Spordi- ja Noorsooamet
614 7499
margit.sellik@tallinnlv.ee