12.05.2017

Selgusid järgmised supergraafiliste seinapiltide ideekonkursi võitjad

Tallinna Kommunaalameti eestvedamisel teistkordselt toimunud hoonete fassaadidele rajatavate supergraafiliste seinapiltide ideekonkursile laekus ühtekokku üheksa võistlustööd, millest konkursi žürii valis välja kolm parimat.

Žürii otsustas esile tõsta kolme võistlustööd: „Sport“ (TajuRuum OÜ), „Liivakell“ (Finostilo OÜ)  ja „Unenägu“ (Finostilo OÜ) ning premeerida neid kõiki 1000 euroga. Võistlustööde autoreid autasustatakse Tallinna päeval, 15. mail kell 10.00 Tallinna Raekojas.

Tallinna abilinnapea ja žürii esimees Mihhail Kõlvarti sõnul on konkursi eesmärk hoonete välisilme elavdamine ning linnapildi kaunistamine supergraafiliste seinapiltidega. „Meie eesmärk on linna kaunistamine ja Eesti professionaalse kunsti toomine linnapilti, mis looks linlastes positiivse meeleolu,“ märkis Kõlvart. „Loodame, et konkursist kujuneb pikema traditsiooniga ideekonkurss ning üha rohkem andekaid kunstnikke leiab motivatsiooni ja väljundit sellel osaleda.“

Hoone fassaadidele rajatavate supergraafiliste seinapiltide ideekonkursile esitasid pakkumuse kaks ettevõtet. Finostilo OÜ esitas kaks ja TajuRuum OÜ seitse võistlustööd.

Hoonete fassaadidele rajatavate supergraafiliste seinapiltide ideekonkursile sai võistlustöid esitada tänavu 27. märtsini. Supergraafilise seinapildi minimaalne eksponeerimise aeg fassaadil on viis aastat.

Ideekonkurss toimus teist korda, esmakordselt toimus see eelmisel aastal.