22.11.2021

Sellel nädalal peavad liiklejad arvestama kiiresti muutuvate ilmastikuolude ja libedusega

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet hoiatab liiklejaid ilmaolude muutumisest esmaspäeval. Prognooside kohaselt on oodata pärastlõunal ja öötundidel lörtsi- ja lumesadu, võib esineda ka jäidet. Õhutemperatuur püsib nulli lähedal, mistõttu on libeduse oht suur. Nädala jooksul jäätumist põhjustavad ilmaolud jätkuvad.

„Kuna paljudel sõidukitel on all veel suverehvid, tuleks nüüd kõikidel autoomanikel paigaldada oma sõidukitele talverehvid. Suverehvidega lumesajus liiklemine on äärmiselt ohtlik ja häirib oluliselt linnaliikluse sujuvust,“ ütles Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg ja lisas, et talverehvidena võiks eelistada lamellrehve, mis hoiavad linnaõhu puhtamana ja säästavad sellega ka linnaelanike tervist.

Ühtlasi tasub Sule sõnul talvistes oludes liiklemisel meeles pidada, et suviste liiklemisvõtete kohandamine libedate teeoludega vajab pisut harjumist, mistõttu tuleks varuda sihtkohta jõudmiseks aega ja kannatust.

Keskkonna ja Kommunaalameti lepingupartnerid tänavapuhastusettevõtted jälgivad operatiivselt ilmastikutingimusi ning lumesaju või libedaohu tekkimisel suunatakse tänavatele kogu olemasolev tänavakoristustehnika. 

   

Uudise rubriigid: