30.08.2017

September on keskkonnasõbraliku liikumise kuu

Reedel, 1. septembril, algab Tallinnas, juba kuuendat aastat järjest, keskkonnasõbraliku liikumise kuu, mille eesmärk on suurendada inimeste keskkonna- ja liiklemisteadlikkust ning mille raames toimub Tallinnas üle 60 erineva ettevõtmise ja ürituse.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu algab 1. septembril, mil kooliteed alustavatele lastele jagatakse helkurvestid. Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ametlik avamine toimub 2. septembril kell 12 Uue Maailma tänavafestival, mille käigus tänavad hõivatakse jalakäijate poolt. Tänu koostööle Tallinna Keskkonnaametiga on tänavafestivali kavva lisatud keskkonnaalased tegevused – teavitatakse inimesi keskkonnasõbraliku liikumise kuu eesmärkidest ja tegevustest ning festivalil on jäätmelava, kus tegutseb oma programmiga Prügihunt, kes õpetab nii lapsi kui ka täiskasvanuid prügi sorteerima ja säästliku eluviisi viljelema.

8.- 10. septembrini 2017 toimub regiooni suurim rahvaspordisündmus SEB Tallinna Maraton koos Sügisjooksuga.

Kuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis sellel aastal toimub 24. septembril kell 10-16 Kesklinnas Pärnu maanteel.

Euroopa liikuvusnädala raames (16.–22.09.) korraldatakse traditsiooniline õppematk „Vanalinna roheline ring“ Georg Aheri juhtimisel (laupäeval, 16.09. kell 14.00)

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ajakava 2017