03.11.2021

Siiruviirud RoboOlümpial

Siiruviirude rühma 5-liikmeline meeskond lahendas robootikaülesandeid RoboOlümpial.

5-aastaste poiste meeskond, kuhu kuulusid Magnus, Karl Erik, Uku Martin, Ruuben ja Arne osales Insplay Roboolümpia veebipõhisel väljakutsel ning testis oma oskusi probleemide lahendamises, koostöös ja loovuses. Lapsi juhendasid Siiruviirude õpetajad Eive ja Katrin.

Esimeseks väljakutseks valiti Blue-Bot roboti missioon. Eelnevelt valmistati koos õpetajaga võistlusrada, joonistati pealtvaatajad ja pandi rajale takistused. Ülesannet asuti lahendama Blue-Bot roboti äpiga. Ülesande sooritamisel tuli ette ka tehnilisi takistusi, mida lahendati koostöös ja üksteist abistades.  Lõplik tulemus vormistati nooltega koodiraja põhjal robotit programmeerides. Teiseks ülesandeks valiti Dash roboti lumelauasõit: valmistati rada ja takistused, robot kaunistati rahvusvärvides. Raja läbimiseks kasutati Go äppi. 

Videod sooritustest on näha Robootika lasteaias Facebooki grupis: Dash roboti missioon ja Blue-Bot roboti missioon. Roboolümpiast saab lähemalt lugeda siin. Roboolümpia on heaks aluseks laste robootikahuvi loomisel.