05.05.2022

Sikuliisu spordipäev Sikupillis

Tallinna Sikupilli lasteaias toimus tervele lasteaiale Mudilaste Mõttemeeskonna eestvedamisel Sikuliisu spordipäev. Ürituse eesmärk oli tähtsustada liikumist ja liikumismänge laste seas ning anda lastele võimalus olla eestvedaja ja läbiviija rollis.

Sikuliisu spordipäev sündis veebruaris, kui Mudilaste Mõttemeeskonna (MMM) kokkusaamisel arutasid lapsed omavahel, mis üritus tuleks luua, et lastele sportimine teha lõbusaks. Tuli arvestada sellega, et üritusest võtab osa kogu lasteaed. Mudilased pakkusid välja erinevaid harjutusi: mitmevõistlus, käesurumine, takistusrada, jalgpall, köievedu, soojendusvõimlemine, tantsumaraton, pallide kogumine, teatevõistlus, slaalomjooks, pallimäng, kärukõnd ja palju muud.

Järgmisel kokkusaamistel valiti ka spordipäevale nimi. Valikuid oli palju. Hääletuse teel valiti välja, et spordipäeva nimeks peab saama „Sikuliisu spordipäev“. Sai paika pandud soojenduseks võimlemisharjutused, sellele järgnes harjutuste läbiproovimine ning muusika valimine. Lepiti kokku, et MMM lapsed näitavad harjutused ette ning eakaaslased teevad järgi.

Lõpuks jõudis kätte ürituse toimumispäev! Peale soojendusharjutusi liiguti rühmade kaupa takistusrajale, pallide kogumise alale, köievedu sooritama, jooksmisrajale või jalgpalli mängima. Igas punktis oli juhendajaks ja kohtunikuks üks MMM laps.

Mudilaste mõttemeeskonna lapsed said organiseerimise eest tänutäheks tervisliku müslibatoonikese ja suure aplausi eakaaslastelt. Igale rühmale oli aga osalemise eest valmis pandud vaagen tervislike puu- ja juurviljadega. Meie üritus oli hea näide sellest, et lastel on häid ideid ning neid natuke usaldades võib sündida väga tore ja lõbus üritus, mida kõik naudivad.

Allikas: Johanna Pääru - Tallinna Sikupilli Lasteaia õpetaja

#teemaaasta

Uudise rubriigid: