08.06.2016

Sikupilli lasteaed sai tiitli „Keskkonna kaasaja 2016”

8. juuni on Tallinna Sikupilli Lasteaias tähtis päev, sest nende suureks rõõmuks ja üllatuseks tunnustati lasteaeda Keskkonnakäpa konkursil tiitliga „Keskkonna kaasaja 2016”.

Sel aastal esitati Keskkonnakäpa konkursile 82 tööd, mis jagunesid kuue erineva valdkonna vahel. Igast valdkonnast valiti välja 4-5 tööd. Hääletamine toimus kahel tasandil – läbi Facebooki ja hindamiskomisjoni. 

Võidu tõi lasteaiale kogukondlik taaskasutuspäev, mida on korraldatud juba kolm aastat. See on lasteaia suurüritus, kuhu kaasatakse sõpru, kolleege, partnereid, naabreid. Ürituse eesmärk on propageerida taaskasutamist ja meisterdamist. Lasteaed soovib panna inimesi mõtlema sellele, kuidas esemeid taaskasutada, mitte üle tarbida ega asju kergekäeliselt minema visata. 

Sel päeval on kogu lasteaia hoov nagu mesilastaru, kus igal õpetajal on oma töötuba vedada. Samas on igal aastal olnud ka 2-3 külalistöötuba mujalt, et põnevat meisterdamist jätkuks igale maitsele. Lisaks saab einestada pannkoogikohvikus, lasta näomaalijal kaunistada oma nägu, nautida show´d jne. Õuealal pakuvad silmailu temaatilised dekoratsioonid ja erinevad näitused nii laste kui ka suurte töödest. 

„Oleme rõõmsad, et meid on märgatud ja tunnustatud!“, ütles lasteaia direktor Marika Jurin. „See annab kinnitust ja indu, et teeme õiget asja.“

 

Allikas: Marika Jurin, Tallinna Sikupilli Lasteaed

 

 

Uudise rubriigid: