28.03.2016

Sikupilli lasteaia õpetajad õppisid tundma robootikamaailma

Õppimine ja õpetamine on tänapäeval muutuste tuules ja Tallinna Sikupilli Lasteaia õpetajad soovisid teada saada uutest võimalustest ja vahenditest Legode, robootika ja IT valdkonnast laiemalt.

Robootikaga oli seni kokku puutunud vaid üks Sikupilli lasteaia õpetaja, kes on juba kolm aastat juhendanud  6-7-aastaste robootikaringi, lasteaia juhtkond soovis aga, et kõik õpetajad oleksid selle valdkonnaga tuttavad. Õpetajate uued teadmised võimaldavad omakorda muuta laste igapäevaelu ja tegevused põnevamaks ning lastepärasemaks, nii on ka õppimine tulemuslikum.

Paar päeva enne Eesti Vabariigi aastapäeva korraldati lasteaias koolitus „Lego Education harivad klotsid ja Lego WeDo robootika”, juhendajaks oli HITSA täiendkoolituse keskuse koolitaja Janika Leoste.

Elevust ja mängurõõmu pakkusid Lego klotsid LearnToLearn sarjast, Beebot mesimumm ja Lego WeDo 2 uus komplekt. Tore oli end ette kujutada lapsena ja nautida õppimist nii, et isegi aru ei saa, kuidas targemaks saad.

Nüüd on lasteaial plaan soetada uudsed vahendid Lego LearnToLearn klotsid ja BeeBot robotid lasteaeda ja võtta need uuest õppeaastast kasutusele. Õpetajatel on palju põnevaid ideid, koostatud ka hulgaliselt õpilugusid. Pilt LA

 

Marika Jurin, Tallinna Sikupilli Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: