05.06.2019

Sikupilli lasteaia õpetajad tõid lastekaitsepäeva puhul lavale etenduse „Kiusata ei tohi!”

Tallinna Sikupilli Lasteaia õpetajad tõid 4. juunil lastekaitsepäeva puhul lavale etenduse „Kiusata ei tohi!”, näidendisse oli kaasatud ka Sõber Karu.

Juba teist õppeaastat järjest võib selles lasteaias igal kuul üllatuse osaliseks saada. Kui parajasti pole selle taga juhtkond või muusikaõpetaja, lõbustavad lasteaiaperet eri rühmade meeskonnad omalt poolt välja mõeldud tegevustega. Sel õppeaastal on üheskoos osaletud sportlike juurviljade orienteerumisel, nauditud mulli-show’d ja teadusteatrit.

Seekord sai Lepatriinu rühm inspiratsiooni lastekaitsepäevast ja „Kiusamisest vabaks!” metoodikast. Väikesest ideest sai suur ettevõtmine. Moodustati teatritrupp, kuhu kuulusid lisaks suurtele lepatriinudele ka õppealajuhataja ning kolleegid teistest rühmadest. Kokku saadi päris mitu korda, et selgeks õppida tantsusammud ja etenduse tekst. Isegi ilmataat oli kampa võetud ja kõik sujus plaanipäraselt.

Laste suureks rõõmuks olid õpetajad etenduses lasteks muutunud ja käitusid nii, nagu lasteaias käituda ei tohiks. Publik nägi kiusamist, löömist ja halvasti ütlemist. Õnneks lõppes kõik hästi, nagu muinasjuttudes ikka, ja headus sai kurjusest võitu. Lavale ilmus suur ja sõbralik „Kiusamisest vabaks!” programmi maskott – Sõber Karu. Koos karuga tantsiti, tehti kalli ja maiustati kommidega.

Sõber Karu kostüümi saab laenutada Lastekaitse Liidust täiesti tasuta. Sikupilli õpetajad soovitavad seda ka teistele lasteaedadele, sest vahel on kostüümi kandva õpetaja sõnadel rohkem mõju kui samal õpetajal ilma kostüümita.

Nüüd teab iga suur ja väike sikupilliline, et kiusata ei tohi!

 

Marika Jurin, Tallinna Sikupilli Lasteaia direktor

Toimetas: Leini Jürisaar

  

Uudise rubriigid: