23.05.2017

Sikupilli lasteaias leidis kodu Kiisukloun

Tallinna Sikupilli Lasteaia lastel oli au kohtuda tuntud ja tunnustatud nukukunstniku Resa Tiitsmaaga, kelle valmistatud nukke on nähtud pea kõikides Eesti linnades. Kohtumist jäi meenutama Kiisukloun, kes nüüd igal hommikul lapsi tervitab.

Resa Tiitsmaa töid on paljudes erakogudes nii Eestis kui kaugel piiri taga, kuulsaimaks nukuomanikuks on Bill Clinton.

Igal nukul on oma lugu. Ilusast ja köitvast loost sai alguse ka Sikupilli lasteaia nukk. Lapsed kuulasid huviga Kiisuklouni sünnilugu, mis sai alguse ühest unenäost. Kiisukloun ilmutas ennast kunstnikule ja nii ta vaikselt elama hakkas ja lõpuks lasteaeda jõudis.

Pea meetrisel Kiisuklounil on taskutes kõik rühmade nimedest tulenevad toredad tegelased. Neid saab taskutest välja võtta ja mängida. Lisaks on Kiisuklounil kaasas kaks vesti – nii sügiseks kui ka talveks. Need vestid mahuvad selga ka lastele.

Kiisukloun on põneva välimusega, leidliku teostusega ja väikese kiiksuga „tegelinski“. Kiisukloun istub koridoris toolil ja igal hommikul kallistavad ja tervitavad lapsed teda suure innuga. Lisaks käib ta mööda rühmi õppimas ja mängimas, aga eelkõige laste rõõme ja muresid kuulamas.

Lapsi ootavad ees toredad seiklused koos Kiisuklouniga ja kõik toredad lood saavad millalgi ka raamatuks. 

Allikas: Tallinna Sikupilli Lasteaed

Uudise rubriigid: