19.02.2016

Sikupilli lasteaias saadakse laste kõrval targemaks

Tallinna Sikupilli Lasteaias lõppes projekti „Lapse kõrval targemaks“ raames korraldatud koolitus lastevanematele ja personalile, koolituse teemaks oli seekord kiindumussuhted.

Jaanuaris-veebruaris tegi Perede ja Laste Nõuandekeskuse koolitaja, endine lapsevanem Ellen Vimberg Sikupilli lasteaias „Circle of Security“ vanemakoolituse, mis keskendus laste ja vanemate vahelisele kiindumussuhtele. 

Kaheksast osast koosnenud koolitusel räägiti nii laste vajadustest kui vanemate väljakutsetest kiindumussuhte arendamisel, õpiti ära tundma laste „turvalisuse ringi” ning pakkuma talle tuge selle igas osas. Koolituse sisu ei piirdunud aga vaid laste vajadusega, vaid vaatles ka vanemat kui inimest, kel võib kannatus katkeda või jaks otsa saada. Pakuti ka lahendusi, kuidas kiindumussuhe lapse ja vanema vahel ikka turvaliseks jääks. 

Kõik osalenud lapsevanemad jagasid koolituse käigus ka omaenda kogemusi eri vanuses ja koguses lastega ning äratundmist tõid nii koolitusvideote sisu kui ka teiste jagatud rõõmud-mured. Teadmine, et väljakutsed lastekasvatusel on universaalsed ja teised maadlevad samade muredega andis kindlasti südamerahu paljudele. Enesekindlust lisas nii koolituselt saadud teadmine laste vajadusest kui ka tööriistad kiindumussuhte süvendamiseks. 

 

Marika Jurin, Tallinna Sikupilli Lasteaia direktor

 

 

Uudise rubriigid: