04.09.2019

Sina oled ettenäitaja, et tema oleks ettevaataja!

Maanteeamet kutsub osalema aktsioonis Sina oled ettenäitaja, et tema oleks ettevaataja! mille eesmärk on innustada vanemaid koos lapsega ohutut liiklemist harjutama!

Lasteaias toimub 9. -13. septembril Liiklustarga liiklusnädal.

Kutsume lapsevanemaid võimaluse korral  sel perioodil hommikul lasteaeda tulema jalgsi või jalgrattaga ning lapsega ohutut sõidutee ületamist harjutama!  

Esikuruumi seinalt leiate plakati, kuhu saate igal hommikul koos lapsega märkida, kuidas lasteaeda tulite. Ühinedes meie aktsiooniga, on teil võimalus ise veenduda - kas teie laps peatub enne sõiduteed, vaatab hoolikalt nii vasakule kui paremale ning veendub, et sõidukeid ei tule või need on peatunud, enne kui teed ületama asub? Lapse arenguliste iseärasuste kohta võite lugeda täpsemalt Maanteeameti ekspertide artiklist: Liikluses, meelega.

 
Oleme eeskujuks! Ohutut, hoolivat ja üksteisega arvestavat liiklemist!
 
Nõuanded, mida tasub lapsele aeg-ajalt meelde tuletada ning ise järgida:
  • Varu liiklemiseks aega!
  • Ole tähelepanelik ja mõtle, kus ja kuidas on ohutu sõiduteed ületada!
  • Peatu, vaata ja veendu alati enne kui teele astud- sõidukid ei saa kohe pidama! 50 km/h sõidukiirusel on auto peatumisteekond kuival asfaldil ligi 28 m, märjal 38 m ning lumisel 62 m.
  • Püüa enne teeületust saavutada autojuhiga silmside!
  • Jalgratturina tule teed ületades rattalt maha ja ületa tee jalakäijana- nii on ohutum!
  • Liiklemisel ära tegele kõrvaliste tegevustega! Mobiiliga tegelemine, sõbraga suhtlemine või kõrvaklappidest muusika kuulamine on liikolemisel täiendavaks ohuks!

Maanteeamet

Uudise rubriigid: