30.04.2018

Sipelgate nutikuu

Aprillikuu esimesel nädalal uurides, mis on meie kodukeste sees, said lapsed arvata, millise koduhäälega on tegu. Kuigi kodud on erinevaid ja kodumasinate ning muud häält tekitavad asjad on samuti erinevad. Leidus alati keegi, kes arvas hääle ära. Koduhääled on siin: https://drive.google.com/open?id=18wiV9kxQi0QvEkjMPzwGTj7cOxmMrGK7 

Südamenädalal käisime lasteaia ümbruses GPS matkal. Olles eelnevalt kaarti uurinud, leidsime lasteaia läheduses tänavate võrgustikus südame, mille koos lastega läbisime. Lapsed uurisid tekkinud südant ja olid uhked, et meie tegime südame! 

Südamenädalal uurisime ka, milline toit/toiduaine on tervislik, milline mitte. Teadmiste meeldejätmiseks kasutasid lapsed ozobot robotit. Paberile oli joonistatud kaks rada, üks viis naerunäoni ja teine kurvani. Õpetaja näitas pildil toitu/toiduainet ja laps valis vastavalt sellele raja, pannes roboti sinna sõitma ning ütles, miks nii arvab.Aprillikuu viimasel nädalal kevadisi märke otsides said kõik laste poolt osutatud kevade märgid lasteaia hoovis ära pildistatud ning neist esitlus valmistatud. Seda saame koos vaadata ning märgatu kenasti üle korrata. Kevadised märgid on siin:

https://drive.google.com/open?id=1xSfQaoLwo8VSf7okXBysTHtBcBjixgT2

Vaata ka pilte: