23.09.2016

Sipsik teeb sporti

19.-23.09 viidi Tallinna lasteaias Sipsik peatselt saabuva maailma südamepäeva raames läbi spordinädal

Esmaspäevasel pallimängudehommikul kutsus Sipsik lapsi rahvastepalli, korvpalli ja väravapalli mängima. Nooremate rühmade hommikule andsid lusti juurde palli põrgatamise, viskamise ja veeretamise mängud.

Teisipäevasel jooksuhommikul jooksid kõik väikesed Sipsikud enne rühma saabumist ühe või kaks jooksuringi koos ema või isaga ümber lasteaia. Kiired jooksutiirud tehti ka veel õuesoleku ajal.

Kolmapäeval ületas Sipsik takistusi. Lasteaia õuealale oli Sipsik maha märkinud erinevaid väiksemaid ja suuremaid takistusi, millest lastel oli võimalus ronida ja roomata üle ja läbi. Takistuste ületamine oli pideva rütmimuutuse tõttu laste jaoks mõnusalt väsitav katsumus.

Neljapäevasel tantsuhommikul saatis Sipsik ära suve ja tervitas tantsuga sügise saabumist. Sipsik õpetas lastele lihtsamaid tantsusamme üksi ja rühmas tantsides. Nooremate rühmade lapsed proovisid  kõndida, joosta ja hüpata rütmiliselt muusika ja Sipsiku järgi.

Reedel on lasteaias kondimootoripäev ja Sipsik soovitab kõikidel lastel ja nende vanematel liikuda jalgsi nii palju ja autoga nii vähe  kui võimalik. Muumide rühma lapsed läksid  kondimootoriga Tornide väljakule kesklinna lasteaedade tervisepäevale.

Liigume südame terviseks!