05.04.2017

Sipsiku reis Nutikuule

Ühel päeval luges Tallinna lasteaia Sipsik direktor Carmen õpetajatele õhinal ette haridusameti e-kirja, kuidas nutikuu tuleb lasteaedadesse.

Kuuldes, et sel aastal saavad oma nutikust näidata ka lasteaiad, otsustas Sipsik ise reisida Nutikuule pakkudes sellel Kuul nutikiaid tegevusi igal nädalapäeval nii lastele, õpetajatele, lastevanematele kui ka partneritele teistest lasteaedadest.

Nutikad tegevused lastega:

Elamuslik esmaspäev, mis paneb Sipsiku silmad särama

6-7 aastased Muumid loovad pildijutu ehk StoryPicture. Iga laps loob arvutis oma pildi Paint pogrammiga, pealkirjastab ja jututab/kirjutab juurde jutu.

Tegus teisipäev, mis teeb Sipsiku südamele pai

5-6 aastased Südamesipsikud läbivad Sipsiku kultuurikilomeetri P. Süda jälgedes. Igal lapsel on kaasas oma nutiseade ja ta jäädvustab sellega elu linnas. Lasteaias kogutakse koos lastega tehtud pildid arvutisse ning koostatakse fotoraamat. Lapsed ehitavad kogutud fotode järgi Learn to Learn legoklotsidest linna.

Kogemuslik kolmapäev, kui Sipsik kogeb matemaatika võlusid

4-5 aastased Päikesesipsikud õpivad arve ja numbreid Bee-Bot mesilaste abil. Lapsed programmeerivad õpetaja abiga Bee-Bot mesilase, mis liigub arvult arvule.

Nutikas neljapäev, mis teeb Sipsiku naeruseks.

Nutikuu igal neljapäeval kella 17.00- 18.00  on 3-4 aastaste Naerusipsikute rühmas avatud õpiruum nutikale perele, kus lapsel ja perel on võimalus harjutada lihtsamaid programmeerimisvõimalusi. Rühma poolt on ette valmistatud  3-4 aastastele sobivad Beebot põrandamängud lastele õpetaja juhendamisel. Rühma mängutoas on avatud Lego Do We robootika 4 tegevuskeskust, kus saab laps saab osaleda koos vanema või vanavanemaga. 

Nutikuule kavandatud teemamängud: Eesti üldlaulupidude kultus-lugu "Ta lendab Mesipuu poole" (Beebot versioon); Beebotid kui geomeetriliste kujundite loojad; "Reis ümber maailma" Beeboti abiga; Nutika pere meistriklass, kus mängitakse perede poolt loodud Beeboti mänge.

Rõõmus reede, kui Sipsik vaatab nutikevadesse.

3-4 aastased Rõõmusipsikud lähevad Kadrioru parki, kus otsivad kevademärke ja enda jaoks huvitavaid objekte ja peavad fotojahti.

2-3 aastased Mängusipsikud õpivad kevadlilli tundma bee-bot mesilaste ja interaktiivse tahvli abil.

Nutikad tegevused õpetajatega:

12.04 oodatakse lasteaia Sipsik õpetajaid Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory

maja külastusele ja töötuppa „Matemaatika on lihtne ja lõbus“

26.04 Parima praktika jagamine Skype vahendusel Päikesejänku lasteaia õpetajatega

Nutikad tegevused lastevanematega:

19.04 tervislik avastusretk „Beebotid Paljassaarel“