29.03.2018

Sipsik teeb teatrit

Sel aastal pühendas Tallinna lasteaed Sipsik ühe nädala teatrile

Teatrinädal algas 2-3 aastaste Tähesipsikute rühma  laste etendusega „Porgandi tõmbamine“, mille sisu oli küll laenatud vene muinasjutust, aga kus porgandi maast välja tõmbamiseks ei olnud vaja mitte kõige nõrgema hiirekese, vaid tugeva karu jõudu.
Päikesesipsikute rühma 5-6 aastaste laste esituses nägime Eesti autori Andrus Kivirähi etendust „Oskar ja asjad“, kuidas ema ja isa Oskari vanaema juurde puhkama viisid ja kuidas Oskar igavuse peletamiseks asjadega rääkima hakkas.
Mängusipsikute rühma 3-4 aastased lapsed esitasid lasteaiakaaslastele loo linnupoegade õhtust, mis põhines Eno Raua samanimelisel  jutukesel , kus pardi ja varese ema uinutasid oma pojad ööseks magama, öökulli ema aga äratas oma pojad mängule.
Rõõmusipsikute rühma 4-5 aastased lapsed alustasid kolmapäevast teatrihommikut eesti muinasjutul põhineva näidendiga jänese lõhkisest mokast.
Naerusipsikute rühma 4-5 aastaste laste esituses nägime, kuidas Jussike otsis Pühapäevamaad. Etendus põhines Silvi Väljali raamatul „Jussikese seitse sõpra“.
Teatrinädala lõpetasid õpetajad etendusega „Sipsik koksib mune“. Näidendi idee autor ja lavastaja oli õpetaja Janet Kask. Osatäitjad olid õpetaja Kärt Tagel – Sipsik, õpetaja Getter Saaroja – Anu, õpetaja Loolo Treial – Mart ja Ene Hein – ema.  Lugu rääkis Anu ja Mardi ettevalmistustest munapühadeks, Sipsiku uudishimust muna koksimise vastu, aususest ja julgusest.

 Teatrinädala ürituste eestvedaja oli õpetaja Janet Kask.