20.04.2018

Sipsikud aktiivsusradadel GPS-kunsti saatel

Kolmapäeval, 18.04.2018 läbisid Sipsikute rühma lapsed keskkonna- ja südamenädala raames keskonna- ja tervise töörühmade poolt loodud aktiivsusradu.

Sipsikute rühma lapsed alustasid oma matka lasteaia õueala plaani juures, kus lepiti kokku, millele matka käigus tähelepanu pöörata - lindude vaatlus, prügikastide loendamine jms.

Lasteaia plaani juures vajutasid õpetajad tööle Endomondo rakenduse, et hiljem saada ülevaade läbitud teekonnast ning kasutada seda GPS-kunsti tegemisel.

Esimeseks sihtpunktiks oli liiklusväljak, kus toimus liiklusalane liikumismäng "Autod ja jalakäijad". Reeglid üle korratud said "autod" ja jalakäijad teele asuda, et liigelda liiklusreegleid ja ohutust silmas pidades. Lapsed said mängus olla mõlemas rollis.

Teiseks sihtpunktiks oli Õismäe tiik, et vaadelda veelinde. Lastel lisaks ülesandeks jälgida, milliseid linde teel veel näha on. 

Õismäe tiigi ääres linde vaadeldes jäi lastele enim silma vette visatud prügi, mis ümbritses kalda ääres ujuvat luike.

 Lapsed: "Vaata seal on plastikpudel ja isegi krõpsupakk"; "Kalad ja linnud võivad neid ju kogemata süüa"; "Jaa, kui nad prügi söövad siis nad võivad ära surra"; "Huvitav, kes on vette visanud prügi, see ei ole ju üldse ilus".

Kolmandaks sihtpunktiks oli "Raketi mänguväljak", kus lapsed said valida endale meelepäraseid liikumistegevusi.

Lasteaeda tagasi jõudes tegime Sipsikute mänguplatsil oleva vahtrapuu juures ühispildi ning viimaseks sihtkohaks oli lasteaia plaan, et kinni panna ka rakendus Endomondo ja lugeda sellega matk lõppenuks.

Rühmas toimus vestlusring nähtust - milliseid linde nägime; palju prügikaste nägime ning mis eesmärgil neid loendasime jne.

Reedel tegid lapsed matkast kokkuvõtte, täites lehe "Sipsikute aktiivsusrada", mis läks üles rühma esiku seinale. Kokkuvõttev leht on koostatud Sipsikute rühma õpetajate poolt, kes lisaks valminud GPS-kunstile lisasid lapsele kordamiseks kõrvale küsimused (mitu lindu teepeal nägin; linnuliigid keda nägin, mitu prügikasti teepeal nägin; kuhu soovin järgmine kord rühmaga koos jalutama minna).

Pildigalerii asub siin.

#ecoschools#GlobalGoals​, #globalactiondays