09.05.2022

Sipsikute õppekäik Kullatera Lasteaia Roboaeda 2022

Tänapäeval ei saa õppimine ega õpetamine olla samasugused kui kümne, viie või isegi ühe aasta eest – maailm muutub niivõrd kiiresti ja meil tuleb sellega arvestada.

Me ei tea, milline on elu viie aasta pärast, kuid lapsed tuleb selleks võimalikult hästi ette valmistada. Teadmata, millised on tuleviku ametid ja mis oskusi need nõuavad, on olulised eelkõige mõtestatud õppimine ja loovuse arendamine – seda eesmärki toetavad ka innovatsioonilaborid. (Vadim Belobrovtsev, abilinnapea)

Täna toimus Sipsikutel meeleolukas õppekäik Tallinnna Kullatera Lasteaia innovatsioonilaborisse Roboaed, kus lapsed said proovida erinevaid robootilisi õppevahendeid. Inovatsioonilaboris lähtub õpitegevus tänapäevastest õpikäsitlustest, õpimudelitest ja metoodikatest. Robootiliste vahendite kaudu toimiv õppe- ja kasvatustöö soovib äratada lastes huvi tehnika ja tehnoloogia ning nendega seotud teadmiste ja eluliste probleemide vastu. Usutakse, et teadmisi on lihtsam omandada, kui need seotakse ümbritseva eluga. Lastele pakkus suurt evelust nii robotite avastamine kui ka bussisõit ise. Lapsed õppisid läbi mängu lisaks kodeerimisele ka kaaslastega koostöö tegemist ja üksteisega arvestamist.

Sipsikud said rühmale kingituseks häält salvestavad binoklid! Täname vahvaid Kullatera Lasteaia Roboaia tegevuste läbiviijaid põneva hommikupooliku ja kasuliku kingituse eest!