21.09.2021

Sipsikute rattapäev 2021

Esmaspäeval, 20.09.2021, toimus Sipsikute jalgratta ja tõukerattapäev!

Oma mõtteid Sipsikute rattapäevast jagab Tallinna Ülikooli alushariduse pedagoogika esimese kursuse tudeng Hanna, kes oli tol päeval rühmas läbi viimas oma vaatluspraktikat. Oma tee Sipsikuste juurde leidis Hanna tänu õpetaja Kätlinile, kes oma paljude tegevuste kõrval koostas ka „Tea ja Toimeta” numbri, mida Hanna lugema sattus.

"Hommik Sipsikute juures algas mõnusalt - söödi hommikust, vooliti plastiliini, mängiti legodega. Laste mängude keskelt kuuldus vestlusi teemadel, mis värvi kiiver ning milline sõiduvahend kellelgi kaasas on. Elevus oli kaugelt tuntav ning silmnähtav. Tundsin end isegi olema sama elevil kui Sipsikud ja kui aus olla, võeti mind nii soojalt vastu, et ma peaaegu ei saanudki aru, et olen Sipsikute jaoks uus sõber.

Peale seda kui olin saanud ringkäigu Meelespea lasteaia meie-tundest pakatavast majas, jõudsin tagasi rühma, kus oli juba algamas hommikuring. Peale tervitust alustati eelneval nädalal õpitu meenutamise ning kinnistamisega – vaadati üle liiklusmärgid, räägiti, miks on vajalik kiiver ja helkurvest. Oli näha, et teema oli lastel täiesti selge – enamus vastused kõlasid justkui ühest suust.

Õpetajal oli varuks üks eriti lahe katse, mille jaoks oli olemas üks väike kiiver ja kõigile ootamatult – muna. Kiiver oli tavalisele kanamunale täpselt paras ja selgus, et tõepoolest jäi muna kiivrit kandes terveks ning ilma tulid praod sisse isegi vaibale kukkudes.

Nüüd oli aeg käes – sättisime riidesse, kiivrid pähe, helkurvestid selga ja suund õue poole. Igaüks haaras oma sõiduvahendi ning koos õpetaja Anneli, Terje,  Kätlini ja Nataljaga alustati teadmiste praktiseerimist oma tuttaval hoovil. Peale seda kui kõik olid oma teadmistes kindlad, võtsime suuna Õismäe tiigi poole, kus läbisime terve ringi!

Usun, et Sipsikute õpetajate ja lapsevanemate südamed võivad olla rahulikud – nende lapsed on liikluse teema omandanud nii teoorias kui ka praktikas!"