18.11.2021

Sirelililla valgusega enneaegsete laste toetuseks

Täna, 17. novembril tähistatakse üle maailma enneaegselt sündinute päeva. Seetõttu on täna ka Nõmme muuseum värvunud üheks päevaks sirelilillaks, et avaldada toetust kõige pisematele, nende lähedastele ja toetajatele.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis tunnustab Nõmme kultuurikeskuse meeskonda, et on leitud võimalus juba teist aastat toetuskampaanias osalemiseks. „Nõmme kultuurikeskus oli sarnaselt eelmisele aastale toetuskampaaniasse kirja pandud, kuid fassaadi remonttööde tõttu ei ole neil täna sirelilillat välivalgustust võimalik kasutada. Seetõttu otsustati kultuurikeskuse valgustust kasutada Nõmme muuseumis,“ selgitas Šillis. „Iga sünd on ime, aga seda suurem on see ime kui need väikesed inimesed peavad esimesest hingetõmbest oma elu eest võitlema hakkama. Tänase päeva eesmärk ongi see, et võtta hetk ja mõelda kui oluline on neile väikestele imedele oma pere lähedus ja toetus,“ lisas ta.

Sirelilla on enneaegse sünni tunnusvärv, mis kannab endas õrnust ja erakordsust. Sirelilillade tulede kampaaniast võtab osa enam kui 100 riiki üle maailma. Eesti jaoks on see sel aastal juba üheksas kord osaleda.

Igal aastal on enneaegsete laste sünni päeval ülemaailmne kindel juhtmõte. Selleaastane juhtmõte tuleneb maailmas valitsevast olukorrast ning värskelt avaldatud ülemaailmsest uuringust enneaegsete laste vanemate kogemusest praeguse kriisi ajal. Juhtmõte on väga selge ja jõuline: “Null lahusolekut! Tegutse kohe! Hoia vanemad ja enneaegsena sündinud beebid koos.”

Üleskutse eestvedaja Eestis on MTÜ Enneaegsed lapsed, kelle tegevuse ja toetamise kohta saab lugeda  www.enneaegsedlapsed.ee.

Uudise rubriigid: