08.05.2018

Siselinna kalmistul õnnistati sisse äsja remonditud kabel ja avati näitus

Täna, 8. mail õnnistati Siselinna kalmistul sisse äsja remonditud Püha Aleksander Nevski kiriku kabel. Samas avati ka näitus „ Siselinna kalmistul maetud Tallinna linnapead“. Tallinna linna poolt ütles näitusele avasõnad abilinnapea Kalle Klandorf.

Kabeli õnnistas sisse Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku valitseja Sergi. Kabeli restaureerimise korraldas Eesti Kirikulipukandjate Ühing, leides nii rahastajad kui ka ehitajad. Ühing on Eestis tegutsenud neli aastat. Ühingul on fond, kuhu kogutakse raha kalmistute ja kirikute taastamiseks. Kabeli renoveerimistööd tegi Giraldo OÜ. Kabel kuulus Püha Aleksander Nevski kiriku juurde. Kirik valmis 1856. aastal ja hävis 9. märtsil 1944. aastal pommirünnakus.

Kalmistule maetud Tallinna linnapeadele pühendatud näitusel on esindatud Jaan Poska, Gavril Beljagin, Erast Hiatsintov ja Alekander Pallas. Pidulikul üritusel viibis ka Erast Hiatsintovi lapselaps.

Tallinna linnavolikogu liige ja näituse Siselinna kalmistule maetud pealinna linnapeadest kuraator  Vladimir Panov ütles, et Tallinna linnavalitsuse toel on plaanis luua Aleksander Nevski kiriku kalmistust vabaõhu muuseumi ala. „Kalmistule on maetud Eesti ja Venemaa ajaloos olulisi inimesi, nende mälestust tuleb ja saab ka väärikalt jäädvustada“, ütles Panov.

Uudise rubriigid: