18.08.2020

Snelli tiigi puhastamiseks algas uus hange

Kesklinna valitsus algatas teist korda hankemenetluse, et leida ettevõtjat Snelli tiigi puhastamiseks. Esimene katse kevadel ebaõnnestus.

„Kevadel tehtud pakkumised ületasid märgatavalt meie eelarvelisi võimalusi, mistõttu pidime tunnistama hanke nurjunuks. Nüüd oleme aga saanud linnalt lisarahastust ja ehk on ka tööde hinnad mõnevõrra langenud. Loodetavasti õnnestub veel sel aastal alustada juba ammu puhastamist oodanud Snelli tiigi kordategemist,“ ütles Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. 

Väljakuulutatud avatud riigihankega otsib Kesklinna valitsus kuni 14. septembrini ettevõtjat, kes puhastab Snelli tiigi setetest valitud sobival meetodil. Seejärel tuleb tiigi ümbrus ja pargiala korrastada hiljemalt tuleval kevadel. Tööde tegemisel on vaja järgida keskkonna- ja muinsuskaitse nõudeid. 

Snelli tiigi pinnaltpuhastust on Kesklinna valitsus korraldanud regulaarselt, viimastel aastatel on kaasatud ka tuukreid suuremõõtmelise prügi veest välja toomiseks. Põhjalik puhastus setetest tehti viimati aga enam kui 30 aastat tagasi. Tiigi puhastamine on üks osa Toompargi terviklikust korrastamisest.   

Täpsemat teavet tiigi puhastamiseks algatatud hanke tingimuste kohta annab Kesklinna valitsuse linnakeskkonna osakond telefonil 645 7214 ja https://riigihanked.riik.ee

Uudise rubriigid: